Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Térképmásolat, helyrajzi...

Térképmásolat, helyrajzi számok, tulajdoni lap ki/lekérése?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretném egy bizonyos terület térképmásolatát, rajta a helyrajzi számokkal lekérni. Sajnos nem tudok sem címet sem helyrajzi számot, így a földhivatal online szolgáltatást nem tudom igénybevenni. Van olyan lehetőség a területileg illetékes földhivatali osztályon, ha az ember bemegy, akkor akár egy falu, város, kerület térképmásolatát ki tudják adni? Persze nem ingyen. Egyéb kérdés: Helyrajzi szám alapján lekérhető online a tulajdoni lap. Tegyük fel ha a tulajdonos régen vette az ingatlant (telket) és ha a bejegyzett lakóhelyről azóta el is költözött, a lakóhely frissül a földhivatali rendszerben? Ha nem frissül, akkor hogyan kutatható fel egy tulajdonos? A célom ezzel az egésszel ingatlanvásárlás lenne. A területen pedig gazos elhanyagolt telkek vannak. Aki járt már hasonló cipőben vagy tud valami hasznosat kérem segítsen. Köszönöm!

2022. dec. 10. 23:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Először nézd meg az e-közműben.
2022. dec. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

E-közműn pontosan meg tudod nézni a helyrajzi számot.


Utána már csak pénzért le tudod kérni a tulajdoni lapot.

2022. dec. 11. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

1/

Igen,de nem ingyen

2/

Ez már nehezebb dió :

-a tulajdoni lapból kiderül, h. (elvileg) hány tulaja van az ingatlannak.

Ha mázlid van, csak 1.

Ha nincs mázlid : több

Ha végképp nincs mázlid : a többöl néhány nem elérhető.

Ezt hívják dugába dőlésnek, ráadásul az ingatalant továbbra se gondozzák, épül rá valaki stb.

EZ KELLNE TÖRVÉNYNEK MEGOLDANIA ! (DE nincs jelenleg ilyen.)

2022. dec. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Nem kell neked hiteles tulajdoni lap. Elég egy másolat. Az ingyenes.

[link]

Én pár éve bementem a földhivatalba, monitoron megmutatták az adott területet, ezzel megvoltak a helyrajzi számok, az alapján megmondták, kik a tulajdonosok, név, cím. Már nem tudom, de vagy 5 egymás mellett fekvő földdarabot kérdeztem. Most meg már ugyanez neten is megoldható, otthonról.

2022. dec. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mind hasznos volt. E-közmű alapján megtaláltam a telkeket, földhivatal online-on megnéztem a tulajdonosokat. Amiről személyesen azt hittem, hogy egy nagyobb gazos telek, az valójában több kisebb telek külön-külön helyrajzi számokkal. Van olyan tulajdonos, akit közösségi médiában egyértelműen be tudtam azonosítani. De sajnos van nehezebb feladat is, hogy két személyre, vélhetően testvérekre lett íratva a telek, 30 éve, amikor még kisgyerekek lehettek és a telektől nagyon messze laktak akkor, és most vajon hol? Vélhetően nem is tudnak róla, hogy egyáltalán van ez nekik. Meg van még olyan, aki ajándékozás által lett tulaj, de haszonélvezeti jog is van a telken ezáltal. Ahogy a 3. mondta, nehéz dió. Meg egy jó kérdés, ha egy random ember beállít, hogy jó napot érdekelne a telke, akkor mit reagálna a tulaj. Volt már valakinek ilyen "akciója"? Pozitív/negatív eredménnyel zárul?
2022. dec. 12. 21:24
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamám 50+ korában valami hihetetlen oldalágon örökölt egy olyan belterületi telekből valami 6/144-ed ahova már út sem vezetett, már gyerekkorában is elhagyatott volt. Ezt a 6/144-edet ~30 évvel később megörökölte a két lánya(3/144ed) úgy, hogy nem is tudtunk róla csak ekkor derült ki. Na mi hárman vagyunk tesók, a másik 3/144-ed 5 felé menne.

Konkrétan örülnék ha nem lenne ez a 1/144 tulajdon. A teljes tulajdoni lapja szerintem vastagabb mint a biblia.

Nagyinak volt egy másik 1/3 öröksége egy olyan kis telekből ami magában már nem beépíthető, de a szomszédnak jól jött volna. Bekopogott, kézbecsaptak, a másik kettő is eladta, szóval igen előfordulhat, hogy beesik a vevő és nem vasvillával várják.

2022. dec. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6.


/144-es tulajdoni hányad az semmi.

Nagyon gyakori a /10-99 ezer, százezresek, sőt milliósat is láttam már. Az már durva.


Ez úgy működik, hogy az első valakinek van 1/10-ed része, a másodiknak 9/10.

Első meghal, 3 örökös marad utána. Mindegyik 1/30-ad részben lesz tulajdonos. Míg a második tulajdonos 27/30-ad részben.


Remélem érthető.

2022. dec. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!