Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan kell meszelni?

Hogyan kell meszelni?

Figyelt kérdés
aki tudja irja le az egesz folyamatot , pl h mi kell bele , mibol mennyi stb
2010. okt. 1. 22:56
 1/8 A kérdező kommentje:

megprobaltam de nem maradt a falon szinte SEMMI.

5 liter vizhez 2 liter oltott meszet tettem , vajon mi nem stimmel ?

2010. okt. 1. 23:15
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen oltott meszet? Mészhydrátot vagy égetett mészből oltottat? Megfelelő sűrűséget kell csinálni és a mész egyszer nem fog be háromszor kell meszelni. Persze le kell szűrni is.
2010. okt. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
mi szoktunk bele tenni 1 gondolatnyi homokot, ne kérdezd miért, apu így tanította... :) de tényleg nem sokat...
2010. okt. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt szeretem, ha kicsit sűrű (gőzöm nincs a pontos adatokról, érzésre keverem). Az jól fog.

Mivel vitted fel? Pl. azt tudom, hogy a henger nem célszerű. Jófajta meszelőt szerezz be, ha még nincs.

2010. okt. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%

Nem egy soron kell meszelni.

Le kell szűrni a meszetet.

Nem mindegy hogy milyen sűrűségű a mészfesték.

Nem mindegy milyen irányba meszelsz.

Egyenletesen kell eldolgozni a falon.


A meszet amúgy nagyon rosszul takar.

Ha más színt szeretnél mint ami rajta van akkor 3-4soron kell meszelned. Színezni se könnyű a meszetet.


Szerintem inkább meszeltess ki vagy normális festékkel festess ki. Ha nem értesz hozzá akkor ne kontárkodj.

2010. okt. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

00:40 cuki vagy :)

Nem meszet a neve, hanem mész!

Fogalmad sincs a témáról, inkább ne adj tanácsokat!


Ott indul a dolog, hogy egy sötétebb felületet egyáltalán nem fog be a mész, ha festve volt előtte a helyiség, azt le kell vakarni. A több réteg stimmel. Hogy milyen irányba csinálod, mindegy. A több réteg miatt az egyenletesség sincs kőbe vésve, tekintve, hogy kiegyenlítődik a rétegek miatt. Három réteg meg alapból kell.


De mindent összevetve meszelni ezerszer könnyebb, mint festeni. Aki csinálta már, az tudja.

2010. okt. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az 5 liter vízbe 2 liter oltott mész az nagyon híg valami!


Az oltott mészhez kell adni annyi vizet, (egy vödörnyi mészhez kb. 1 litert, de inkább próbálgasd!) hogy tejszerű állaga legyen! (Már egy ideje lehet kapni bekevert mészfestéket, amit nem kell továb higítani)


Régen tettek bele budai földet (piktortégla) vagy kevés cementet, hogy jobban kössön, néha kevés étolajat, hogy jobban kenhető legyen. Bekeverés után szitán, vagy nejlonharisnyán szűrtük át, hogy a nagyobb darabok ne maradjanak benne.


A meszet nem jó hengerrel felhordani, mert a mész akkor jó, ha rendesen bedolgozzák a falba, ezért korongecset az ideális hozzá!


A falat meszelés előtt le kell tisztítani a rákerült zsiradéktól, ezt pl. kenőszappan segítségével lehet jól elvégezni: A kenőszappant egy vödörben fel kell higítani, és korongecset segítségével átmosni vele a falat.


Ha diszperzit vagy más mosható festék volt előtte a falon, akkor azt le kell kaparni, mert a mész nem áll meg rajta!

2010. okt. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

1 A meszet tejszín-sűrűségűre oldani. sűrű szűrön(vagy harisnyán) átszűrni!

2 A falat megfelelően előkészíteni! A hibákat(repedések) gipsszel kijavítani, a feltáskásodott rétegeket spaklival lekaparni, helyét begipszelni!

3 A durvább helyeken csiszolópapírral (80-as, vagy 100-as) simára csiszolni!

4 Egy réteg falfix ! (száradás)

5 2-3 réteg meszelés (rétegek közötti száradás), attól függően, mennyire takarja el az alatta levő színt.

Ha a mészbe kevés krétaport keversz, jobban takar (de jobban meg is fogja a ruhádat, ha hozzáérsz)

Fal meszelésekor függőleges mozdulatokkal felhordjuk, vízszintesekkel elsimítjuk.(ez a falfixre is vonatkozik)

Plafonon mindegy, csak egyik irányba kenjük, másik irányba (rá merőlegesen) egyengetjük.

Kapható a mészhez adalék, amitől, kevésbé fog kopni a mész, kevésbé keni össze a ruhádat, ha hozzáérsz.

2010. okt. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!