Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nyíregyháziak, császárszállási...

Nyíregyháziak, császárszállásiak! Miért nem tiltakoztok a nyiregyi akkumulátorgyár ellen a debreceniekhez hasonlóan?

Figyelt kérdés

Hiszen Császárszálláson, az autópálya közelében épül egy, ami teljesen tönkre fogja tenni a madárvilágban gazdag Szelkó-tavat és nagyobb hatósugárban hatással lesz a város talajára, levegőjére, vizeire és az ingatlanok eladhatóságára is. Dolgozni pedig ázsiai vendégmunkások fognak a gyárban, nem magyarok

https://www.youtube.com/watch?v=-1nbbAYXUkg

Mit szóltok ehhez?

Részt vennéek lakossági fórumokon?

Tiltakoznátok?



2023. jan. 13. 08:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
23%
Aki kimarad, lemarad!!!
2023. jan. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

11. Boldogan lemaradok a rákos megbetegedésekről, és arról is, hogy a következő generációknak tönkretett termőföldet, a mostani, Nyíregyházán egyébként nagyon rossznál is pocsékabb levegőt adjunk át, meg elhasználjuk tőlük a vízkészleteket, kizsigereljük a tavakat.

Ja, hogy dolgozhatna éhbérért gyárban, ha már az igényszintje versenyképes az ázsiai segédmunkásokéval? Milyen jó deal...

2023. jan. 27. 08:12
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

12 - Szerintem te valami közhely-gyűjteményből óbégatsz, mert alapja az nincs a károgásodnak!

Senki sem lesz rákos beteg, és a víz is megmarad!

Ha a közmeghallgatáson nem ordibáltatok volna, hanem megpróbáltok figyelni és úgy vitatkozni, véleményt mondani, akkor nem kéne ennyi baromsággal égetned magadat!

2023. jan. 28. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

13 - Először is ezek igenis valós és megalapozott érvek az akkumulátorgyárak ellen. Ezeket kutatási adatok támasztják alá, hogy az akkumulátorgyár rákkeltő anyagokkal, oldószerekkel, mindenféle más üzemhez képest nagyobb robbanásveszéllyel jár. Másodszor, én nem hallottam tőled egyetlen érvet sem arra vonatkozóan, hogy miért is érné meg nekünk az az akkumulátor gyár, hacsak nem a közhelygyűjteménybe való "ez a jövő" meg "munkahelyek lesznek" érveslést. A másodikra már leírtam, szerintem miért nem igaz és miért nem ellensúlyozza a hátrányokat, a második meg nem jelent semmit - és szintén nem ellensúlyozza azt, hogy az emberek számára élhető jövőt nagyon is elveszi egy akkumulátorgyár. Kinek jó az akkumulátorgyár? Mi a haszna, milyen előnyökkel jár? Azon túl, hogy a párszáz fős NER-politikai réteg és azok utódai majd gyarapodnak rajta, mégis miféle olyan előnyt ad az ottélőknek, amiért érdemes lenne tönkretenni a vizeinket, a földet és a levegőt?

Harmadszor, én aztán nem ordibáltam a debreceni közmeghallgatáson, hiszen ott sem voltam, mert nyíregyházi vagyok, nem debreceni, az az ő ügyük. A nyíregyházi üzemek kérdése meg a nyíregyháziak ügye akkor is, ha (még) csak alkatrészgyártó üzemek. 2010-ben a fideszre szavaztam, úgyhogy a jelen helyzetben felelősnek érzem magam, és míg élek, én mindent meg fogok tenni azellen, hogy a fidesz vagy bármelyik más kormány akkumulátorgyárakat és más káros beruházásokat indítson a lakóhelyemen.


Aki hozzám hasonlóan érez annak:

Január 31-én 10 órától közmeghallgatás lesz a Kölcsey u. 12-14. szám alatt az akkumulátorgyártáshoz kapcsolódó helyi üzemek (2 db!!) ügyében. Tájékozódjunk, fogalmazzuk meg a kérdéseinket, és legyünk ott minél többen!

2023. jan. 28. 13:15
 15/17 A kérdező kommentje:

Voltam a közmeghallgatáson. Akit így utólag érdekelne, annak hagyok itt egy beszámolót, mert szerintem tanulságos a szervezők inkorrekt gyakorlata és pszichológiai hadviselése:

Ugye munkanapon 10 órára volt meghirdetve. 10 előtt kb. 100-200 ember tolongott a bejárat előtt, további 30-40 ember meg két fotocellás ajtó között vagy az előtérben volt, mert 9.40 után senkit nem engedtek be a terembe, tűzbiztonsági okokra hivatkozva, mert egy 120 férfőhelyes kis termecskébe szervezték a 110 ezer fős város közmeghallgatását, ami persze megtelt, részben sajtósokkal és fideszes pártkatonákkal / kormányhű emberekkel is.

Az utcán közben vonultak a rendőrök. A tömeg elégedetlenségére válaszul aztán kiállt egy rendőr az ajtó elé, és nagy együttműködést színlelve előadta, hogy beszélt a szervezőkkel, és azt mondták neki, hogy sajnos nem tudnak beengedni több embert, de utána megismétlik a közmeghallgatást. Pontos időpontokról persze nem adtak tájékoztatást. Persze utólag kiderült, hogy erről szó sem volt. Ez csak arra szolgált, hogy a kintlévők türelmesebben várakozzanak egy ideig. Egy idő után még ki is nyitották az első fotocellás ajtókat, mímelve, hogy a távozók helyére be lehet ülni. Onnan persze senki semmit nem hallhatott és fakabátok álltak sorfalat a másik ajtó előtt. Sokan persze elunták a hosszas várakozást, és nagyon megfogyatkozott a tömeg, mire a távozókat valóban elkezdték kiengedni – de a garázsajtón keresztül, amit kb. 100 centi magasra (!) nyitottak csak fel, és egyszerre csak 2-3 embert engedtek be, akinek nem átallott ott átbujdokolni. Amikor már mindenki élt ezzel a lehetőséggel, csak akkor nyitották ki a fotocellás ajtót.

Azt gondolom nem kell ecsetelnem, ezzel szándékosan milyen frusztrációt keltettek a résztvevőkben. Ráadásul az egyik felszólaló elmondta, hogy nem hajlandó megismételni az elhangzottakat, és semmiképp sem tartanak újabb közmeghallgatást – ellentétben azzal, amit a kis rendőrke elmondott. Kialakítottak egy frusztrált, kiabáló álló közönségből és a főként a csöndesen vagy csak a kérdezőknek beszólogató, bent ülőkből álló közönséget, akik között ezzel ellentétet szítottak, gyanakodva méregették egymást. Az ülők közül pár nyugdíjas betanult paneleket kaffogott a kérdezők felé. Nem is a gyár képviselőinek tette fel a kérdéseiket, hanem az álló kérdezőket igyekeztek elhitelteleníteni, nekik szólogattak be. Az itteni egyik válaszolóéhoz hasonlókhoz nagyon hasonló frázisokat puffogtattak – „ez a jövő”, „maguk csak politizálnak, másról van itt szó!”, van már sok gyár, akkor most miről beszélünk, megyek is maguk közül” és a csendet kérték számon, a „mint a piacon” szöveget négy különböző embertől hallottam az ülő közönségtől. Az is folyamatosan visszatért a szövegükben, hogy „Én az elejétől itt voltam!” Mintha az nem jelent volna meg időben, aki háromnegyed 10 óta kint állt az ajtó előtt… Úgy csináltak, mintha a kérdésfelvetéshez be kellene mutatkozni – így elérve, hogy szinte csak képviselők és civil aktivisták merjenek kérdést feltenni, ahogy arra a válaszoló minden esetben fel is hívta a figyelmet, amikor meg egy helyi fiatal srác beszélt, akkor rögtön azt sugalmazta, hogy „magánzó” (jóhogy nem „fusizó”, mintha a kommunizmusban lennénk!) Merthogy ugye direkt 10-re szervezték, „rendes” dolgozó embernek ott helye nincsen. A felszólalók folyamatosan azzal öklöztek, hogy előzetesen csak egy szervezet nyújtotta be kérdéseit, miközben a közmeghallgatást kihirdető dokumentumon (ami egyébként csak az interneten volt elérhető, levélben nem küldték ki) feketén-fehéren ott állt, hogy a helyszínen is fel lehet tenni a kérdéseket.

Magyarán minden lehetséges eszközzel igyekeztek elhitelteleníteni és valamilyen szempontból mulasztónak, hibásnak beállítani a kérdéseket feltevő személyeket.

Szerencsére így is volt felkészült kérdező, akinek a jól átgondolt kérdéseire azonnal kiderült, hogy az elektronikus tárba feltöltött dokumentumokban feltüntetett adatok nagy része hibádzik, és pontatlan. A válaszolók helyesbítést ígértek ezekre, de időpontot és feltöltési helyet kérdésre sem jelöltek meg, tehát okkal lehet feltételezni, hogy ilyen nem lesz.

Kiderült, hogy bizonyos értékek (tárolt veszélyes anyagok, szennyvíziszap stb.) legalább kétszeresei a dokumentumban feltüntetettnek, és amúgy már a közmeghallgatás előtt helyesbíteniük kellett még a helyrajzi számot is!

2023. jan. 31. 16:02
 16/17 A kérdező kommentje:

Ja, és még katasztrófák esetére sem volt forgatókönyvük, ezt a feltöltött dokumentumok se tartalmazták, és a kérdésre is csak tátogás volt a válasz.

Elénk löktek 216 oldalt hiányos és/vagy pontatlan adatokkal...

Ennyire volt hiteles és megnyugtató a tájékoztatás.

2023. jan. 31. 17:28
 17/17 anonim ***** válasza:
63%
Aki pártolja az ilyen gyárakat, az mehet oda 3 műszakban dolgozni 250-300 ezerért!
2023. febr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!