Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi lehet ez a zaj a fűtési...

Mi lehet ez a zaj a fűtési rendszerben?

Figyelt kérdés

Ez egy régi típusú fűtési rendszer, gravitációs, tehát nincs keringető szivattyú, csak maga a gázcirkó, meg egy piros, zárt, tágulási tartály és ennyi.

Főleg éjszaka csendben lehet hallani, mintha valami rezonálna, zizegne, nem tudom hogy írjam le a hang jelenségét, de csendben eléggé irritáló.

Most például kint a műhelyben is hallottam, holott ott nincs fűtés. De a fűtéscsövek viszont ott vannak (régi vastagcsöves) a ház oldalán, ugye végig futnak.

És biztos vagyok benne, hogy onnan jöhet a hang, mivel a radiátorok felől hallom idebent.

És a másik szobában is ugyanúgy hallják csendben, először azt hitték, hogy a fülük vagy a fejük zúg, aztán sikerült kideríteni, hogy a hang a radiátor felől jön.


Mi lehet ez? Találkozott már valaki ilyesmivel?



2023. jan. 17. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Apró légbuborékok mozognak .
2023. jan. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Már ki lett légtelenítve az összes radiátor. Illetve van 3 régi Radal radiátor, azokon nincs légtelenítő szelep, de a legmagasabb pontokon lévő radiátorokon van automata légtelenít beépítve, nincsenek beragadva, mindkettő működik.


Most például az egyik acéllemez radiátor csobog mindig, ha bekapcsol vagy bekapcsolom a fűtést, holott ha légtelenítem, azon van szelep, nem jön belőle levegő, csak a víz...

2023. jan. 17. 18:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Valahol nem tiszta az áramlás, hanem örvényes lett. Ahogy kivágták, hegesztették a csöveket, vagy más hasonló. Így hallod a víz áramlását.
2023. jan. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gravitációs meg zárt nem lehet egyszerre.
2023. jan. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Régen, mikor központi fűtés volt, akkor a padláson volt a tágulási tartály.

Azt leszedték, helyére a kazánhoz építettek be egy ehhez hasonló:

[link] tartályt.

De rájöttem mi lehet a gond, talán.

Néztem a fűtési köröket és egy körön mennek azok a radiátorok, ahonnan a zajok jönnek.

Az egyik szobai radiátorszelep sípol. Ha maxra ki van nyitva, akkor nem annyira hangos, de ha szinte teljesen elzárom, akkor úgy süvít, sípol, hogy brutálisan.


Megkerestem a kapcsolódási pontokat.

Itt valamelyik egymás után kötött radiátorokkal lesz a gond.

Ahol a zúgás hallatszik, mind ugyanazon körön vannak.

És egyiknél hibás a radiátor szelep.

Ezt úgy sikerült észrevennem, hogy süvít, ha zárok rajta, de teljesen nyitott állapotban is érdekes hangja van, úgy valamivel halkabb, de viszont ez eléggé hallható, nem csak csendben.


De nem bocsátkozok találgatásokba, először is megvárom a fűtési szezon végét, ha akkor is, mikor teljesen kikapcsolom meg áramtalanítom a kazánt a nyári szezonra, akkor is halljuk a hangokat, akkor egy szerelővel átnézetem az egész rendszert, hogy találják meg a hiba forrást.

2023. jan. 18. 12:15
 6/6 anonim ***** válasza:
valoszinű a beszabályozás hibás, és az egyik radiátor szelepen túl nagy a tőmegáram.
2023. jan. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!