Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Cserépkályha szénmomoxid?

Cserépkályha szénmomoxid?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Anyunál van egy cserépkályha, ami 2 éve volt átrakva. A kéményt kikotortam októberben, a kályha huzatja nagyon jó, sose áramlott még vissza a füst tüzelés során és semmilyen füst vagy kályhaszag sincs a lakásban. A szénmonoxid érzékelő mégis random riaszt. Általában délben gyújtok be és hagyok neki 3 órát utána zárom el. Általában az éjszakai órákban riaszt. Vettem még egy riasztót és ma reggel hatkor megint riasztott mind a kettő, szóval nem fals riasztás elvileg. A kályhát tegnap délután háromkor zártam el. Ennyi idő után is keletkezhet/ áramolhat vissza égééstermék? Esetleg a szomszéd füstölt az ablak alá és ezt jelezte? Nem tudom okozhatja-e az időjárás? Beázhatott a kémény?

#kályha #szénmomoxid
2023. jan. 18. 09:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha mind a kettő riaszt, akkor nagy a baj.
2023. jan. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Tutira visszáramlik a gáz, kéményseprőnek szólj, segít megkeresni a hibát.

Addig ne használjátok mert veszélyes.

2023. jan. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%
Azt nem irtad mivel fűtesz,esetleg szénnel?
2023. jan. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Cserépkályhát sem szabad teljesen lezárni, amíg akár csak parázs van benne.
2023. jan. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Ha lezárja, akkor sem csinálhatná ezt.
2023. jan. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Az a " hagyok neki 3 órát" nem úgy van. Amíg parázs van, nem zárhatod le. Csak kisebbre veheted. Inkább itt a gond.

Amíg parázs van, ég, és kell az oxigén neki. Ha elveszed, egy idő után tökéletlen égés lesz, és mivel nincs huzat, a réseken szétáramlik a monoxid.

2023. jan. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
41%
És hozzáteszem, azért sem lehet parázzsal lezárni teljesen, mert a keletkező gázok kitöltik a cserépkályhát, oxigén nélkül nem ég el a fagáz. Aztán mivel a hő és gáz adott, márcsak egy oxigén löket kell, és felrobban a cserépkályha.
2023. jan. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Majatom ***** válasza:
100%
Biztos, hogy a cserépkályha a ludas, nincs más gázkészüléketek? Nekünk a gáztűzhely miatt volt egyszer CO riasztásunk.
2023. jan. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen akáccal tüzelek és amikor már csak parázs van, nincs füst akkor szoktam elzárni. Ilyen enyhébb időben bepakololom a cserépkályhát, nem rakok rá többet, hagyom elégni. Kb 3 óra hossza után elzárom teljesen. Akkor hagyjak neki minimális huzatot? Még egy konyhai kályha van bekötve a kéménybe, hetek óta nem használtuk.
2023. jan. 18. 13:54
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem szerencsés a 2 bekötés. Gyengül a huzat, kémènyből visszaáramolhat minden, a másik kályhához.

Ha nincs használatba a kályha, vedd ki a csövet, zárd le vakdugóval a kémènylyukat.

2023. jan. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!