Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ez most hogy működik?

Ez most hogy működik?

Figyelt kérdés

Tarsashazban élek a földszinten de amúgy 2 emelet van.

Most volt kazáncsere és keringteto szivattyú csere, de kicsi a keringési sebesség igy egy szivattyút kapott pluszba az én fűtésem. Kaptam egy hordozható szoba termosztátot melyre az én szivattyúm van kötve.

Viszont ha ez a termosztát nem jelzi h bekapcsolt a szivattyú (fűtés) akkor is meleg a radiátorom. Tehát a hordozható termosztátot hiába állítom be egy x fokra h akkor kapcsolja a saját szivattyúm arra hőmérsékletre sose hűl ki a lakás, mivel a tarsashaz kazanja keringteti a vizet és így vlnennyi meleg hozzám is jut ezáltal vlmilyen fűtésem van..csak akkor nem elég mikor mindenki aktívan fűt.


4radiator van a lakásomban.


2023. jan. 23. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Végülis elmagyaráztad magadnak.
2023. jan. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%

Lehet neked akár 5 keringtető is,ha kazánban gyenge a víz hőmérséklete .

A termosztádodtól nem fog a kazán fűtésre állni.Nem a víz keringése a mérvadó,hanem a víz hőfoka .

2023. jan. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az 65 fokra állította a szerelő azt mondta.
2023. jan. 23. 18:34
 4/10 A kérdező kommentje:

Van egy ami a közös keringtető ami mindenkihez juttat vizet a házban, és van amit az én lakásomba menő fűtés csőre tettek szivattyú.


A tarsashaz szivattyúja ha elindul hozzám is juttat melegvizet az én szivattyúmon keresztül. De ezzel a szivattyúval csak a radiátorok legteteje meleg, a közepétől jéghideg. Viszont amikor az én szivattyúm is bekapcsol akkor rendesen egyforma meleg lesz. Viszont mivel a tarsashaz szivattyúja vlmenyi meleget eljuttat így sosem hül le a lakás h az én szivattyum is vekapcsoljon és ezáltal ne csak a radiátorom legteteje legyen meleg és a közepétől jéghideg..

2023. jan. 23. 18:44
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

Mert a te szívattyud le fogja a víz áramlását .Ezért csak a radiátorok teteje langyosodik.Ez a szivattyú csak pénzkidobás volt .

A te szívattyud nem is lehet a kazán működésével kapcsolatba .

Nem tudom ki volt itt a főszerkesztő,egy keringtetőt rádolgoztat 1 másik keringtetőre .

2023. jan. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Addig volt a radiátorom teteje meleg és a közepétől jéghideg amikor csak a tarsashaz szivattyúja dolgozott csak egyedül
2023. jan. 23. 19:51
 7/10 A kérdező kommentje:
A tarsashaz szivattyújaval kicdi volt az áramlási sebesség
2023. jan. 23. 19:53
 8/10 anonim ***** válasza:
Az álló szivattyún átáramlik némi víz, ha a szivattyú után vagy a kazánhoz vissza térő ágadba rakatsz egy vissza csapó szelepet, akkor annak lesz kb annyi plusz ellenállása, hogy megszűnik a problémád.
2023. jan. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

Guglizd ki a termosztát típusát,tanuld meg,-aztán ha szükséges,vidd lejjebb a hőfokot,és kész.

...és igen,a torló zárásával is javíthatsz a helyzeten,de csak akkor,ha nem a visszatérőbe lett téve a plusz szivattyú!

2023. jan. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Érdemes megoldani ezt vagy maradhat így is?
2023. jan. 23. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!