Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes párásító berendezést...

Érdemes párásító berendezést venni télre vagy elég a szellőztetés ?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam rajta hog érdemes e ilyen készüléket venni, vagy fölösleges és elég ha naponta 2-3x kiszellőztetek.


Van értelme egy ilyen készülékre beruházni?


Amit tudok hogy teregetni is érdemes szárrítógép helyet télen, amit csinálok, viszont ritkábban mosok ruhákat.


Ezt néztem ki: Stadler Form Oskar. Rendes kemény vízes csapvízzel is használható, nem juttat ásványokat por formályában levegőbe mivel nem ultrahangosan működik.



2023. jan. 24. 11:40
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
8 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
De párás bent a levegő, akkor minek akarsz még pluszba párásítani?
2023. jan. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Pont hogy száraz télen nekem!
2023. jan. 24. 12:01
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, de a szellőztetéssel épp, hogy szárítod a levegőt.
2023. jan. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen ebben nem voltam biztos. De valószínűleg utolsó neked van igazad, azok alapján ahogy most olvastam róla. Tehát lényegében akit irritál a száraz levegő az kénytelen beszerezni egy párásítót. ( legalább is télre ) Ha az egyéb dolgok, növények, teregetés, forrovízes zuhany, nem elég a fűtés szezonban.
2023. jan. 24. 13:26
 5/12 A kérdező kommentje:
De persze javítson ki minket az aki ért hozzá :D
2023. jan. 24. 13:32
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

sokan úgy párásítanak, hogy egy tálba vizet öntenek, és ezt ráteszik a fűtőtestre.


Ne vásárolj ilyen masinát.

2023. jan. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nálam nincs fűtőtest, hanem padlófűtés van, így a hő egyenletesen terjed rajta, gondolom emiatt nincs értelme kirakni egy edényt a földre :) De köszönöm azért utolsó!
2023. jan. 24. 15:07
 8/12 NTBS ***** válasza:
Tegyél fel a tűzhelyet vizet. Az is párolog.
2023. jan. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A rövid válaszom az, hogy be kellene szerezni egy két páratartalom mérőt, és annak alapján eldönteni, hogy szükség van-e a párásításra. A jobb minőségű mérő műszerekből kb 10 eFt 2 db. ( [link] ) Míg egy komolyabb párásító nagyjából 20 ezernél kezdődik, és lehet, hogy nincs is szükség rá, csak esetleg majd húsvétkor, amikor a böjti szelek is fújnak és nem esik hetekig az eső.

A hosszú válaszom az, hogy jól mondják az előttem kommentelők, a téli hidegben való gyakori szellőztetés egy fűtött helyiségben csökkenti a páratartalmat. Tehát kint hiába azt méred, hogy 2 C fokos levegőben 80% a relatív páratartalom - és azt te szeretnéd beereszteni. [Ez a 2 fok 80% relatív páratartalom 4,46g víz/1 m3 levegő koncentrációt jelent] A relatív páratartalom hőmérsékletfüggő, és ha ez a 2 fokos levegő felmelegszik odabent 22 fokra, akkor a relatív páratartalom közben bőven 80%-ról bőven 40% alá esik. Ugyanis 22 fokon 7,76 g víznek kellene lennie köbméterenként a levegőben, hogy 40% legyen a relatív páratartalom, de nincsen csak 4,46 gramm benne. Nyilván most durván sarkítottam és úgy vettem, hogy a benti meleg levegőt komplett kicserélted a kintire. Ha bent száraznak érzed a levegőt, mert szárad a szemed, szárad a torkod, akkor szerezz be egy-két műszert, és mérd. Én átestem a lovon, mert több családtag is asztmatikus, és én minden helyiségben mérem a páratartalmat. De kettő elég, és hordozhatod egyik helyiségből a másikba. Ha valóban napi kétszeri kereszthuzatos szellőztetéssel is 40% alatti értékeket mérsz, akkor mindenképpen szükség van párásítóra is. Ekkor kell csak az ultrahangos párásítót (párásítókat) beszerezni. Nálunk ez húsvét előtt szokott előkerülni, hogy alig bírom 40%-ig feltornászni a páratartalmat. Mert száraz a levegő. Ilyenkor napi két kanna (10 liter) ioncserélt víz is elfogy a két párásítóban. Egy a gyerekszobában ködöl, egy meg az étkező-nappali helyiségben. Jelenleg napi kétszeri szellőztetéssel még 45-50% közt van nálunk a páratartalom, és nem is panaszkodik senki, hogy szárad a szeme, vagy éjszaka alvásnál kiszárad a szája.

Ha megmérted, és ismered a relatív páratartalom értékeket otthon, és valóban alacsony, akkor egy kommentben írd meg és tudok ajánlani jó, és hatékony ultrahangos párásítót. [A google által feldobottak többsége csak illatmécses, minimális vízpára képződést generál] [link]

2023. jan. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! Nagyon hasznos a válaszod, köszönöm az időt amit megválaszolásra szenteltél! :)
2023. jan. 27. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!