Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen a sorházban az élet?...

SaulApja kérdése:

Milyen a sorházban az élet? Nagyon hallatszik-e a szomszéd?

Figyelt kérdés

Ingatlan vásárlás előtt vagyunk, egy sorházat néztünk ki magunknak, mert családi házak árai az egekben, és arra nem telik.


A sorház 30-as blokk téglából épült, és a mellette lévő sorház úgyszintén, igy összvissz 60cm-es fal választana el minket a szomszédtól, meg mondjuk még 5 centi vakolat, tehát akkor legyen 65cm.


Olyanokat kérdekezek, akik szintén sorházban laknak, hogy a szomszéd mennire hallatszik át? Érzékeny vagyok az ilyesmire már így sok sok év panelban élés után..


Gondolok itt arra, hogy szomszéd gyerekei ha trappolnak áthallatszik-e, tévé stb? 2 gyerekünk van, és nem akarom őket csitítgatni, hogy ne ugráljanak, ne kiabáljanak stb, de persze nem akarnék a szomszéd idegeire se menni. És ugyanez jó volna visszafelé is, hogy a szomszédban lévő gyerekeket, tévét stb ne halljuk.


Ezért kérdezek olyanokat akik sorházban élnek, hogy mik a tapasztalatok?



2023. febr. 5. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Ha laknak fölötted, készülhet bármiből az épület roppant idegesítő.
2023. febr. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
1-es, láttál már sorházat? Felettuk nem lakik senki.
2023. febr. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
65 cm-es fal esetén kicsi az esély az áthallásra. Ez már egy vályogfal vastagság. De a legjobb, ha ott és abban a lakásban kérdezed meg a szomszédságot, mert ha Pityipalkónál vagy Luc Gizinél áthallatszik/nem hallatszik, az nem biztos, hogy igaz lesz esetetekben is.
2023. febr. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem, nincs két 30 cm-es fal, csak egy.


Hülye lett volna a kivitelező így megcsinálni.

2023. febr. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Át hallatszik igen, sokszor a padlás tér sincs rendesen lezárva azt is meg kell nézni, főleg ha nem szint eltolàsos az épület.
2023. febr. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Áthallatszik a szomszéd. Nálunk ráadásul dupla fal van, tehát nekünk van saját falunk, meg a szomszéd háznak is, tehát nem egy közös. És így is hallatszanak, főleg amikor trappolnak, döngenek le föl a lépcsőn.
2023. febr. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kb mint egy panelban,olyasmi. Jo a szagokat nem erzed, mint a panelban a folyoson, meg feletted, alattad nem laknak, onnan se jon zaj, de 2 oldalrol siman. Persze fugg az elrendezestol is, meg hogy szelso haz-e, de en mindig tudtam, hogy mikor mosnak meg zuhanyoznak a szomszedok...:D

Idosek voltak, szoval gyerekzaj nem volt, de a tv-t neha athallottam. Vegul elkoltoztem, most ikerhazban lakom. Igazabol ez is kb ugyanez, csak legalabb az egyik fal kozos, nem mindket oldalrol es ahol nekunk a halo van, ott a szomszednak valami masik szobaja lehet, mert ritkan hallok onnan barmit is. De amikor takarit, megy a porszivo, az hallatszodik, meg a butorok tologatasa is, de csak a halobol, mashonnan nem.

2023. febr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A szóban lévő ház is szélső, tehát csak egy szomszéd van, és elvileg dupla fal. Csodálkozok, hogy egyik előttem szóló is dupla falú háznál is hallja a hangokat, ez elszomorít, mert akkor nem nekem való az odaköltözés..
2023. febr. 6. 19:55
 9/9 anonim válasza:
74%
Több mint 20 évig laktam sorházban, ritka, hogy áthallani bármit is, maximum ha ordítanak és akkor is csak a fürdőben. Most panelben lakom, hát ég és föld, itt mindent hallani, főleg fentről.
2023. febr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!