Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Celsius plussz pv-25 kazán...

Celsius plussz pv-25 kazán 1000 literes puffertárolóval. Hogy üzemeltessem, konkrétan mennyi az üzem közbeni ideális füstgáz hőmérséklet?

Figyelt kérdés
Egy Leier lsk 18-as kéményre van kötve a rendszer. Lézeres hőmérővel szoktam mérni a füstcső hőmérsékletét, nem ritka a 240-280 fokos füstcső hőmérséklet. Pufferes fűtés esetén szokták mondani, had mennyen ami a csövön kifér. Nem túl magas ez a hőmérséklet?

2023. márc. 11. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Pont jó. A fagáz teljesen el tud égni, illetve nincs kátrány lerakódás.
2023. márc. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

Nem a fűst cső hőmérsékletét kell mérni,hanem a kiáramró füsttermékét.

Lehet hogy az égést is be kell szabályozni,mert túlfogyasztás is lehetséges.

Az ilyen vissza hűtésnél sok kondenzvíz is keletkezhet.

2023. márc. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Éppen a megfelelően magas füstgáz miatt nem fog egy csepp kondenzátum sem keletkezni. Harmatpont fölé tud melegedni végig az egész kémény.
2023. márc. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1-es! Köszönöm a válaszod. Kátrány lerakódások valóban nincs.

2-es! Házi körülmények között örülök ha a füstcső hőmérsékletét tudom mérni. Nincs speciális mérő eszközöm momentán. Válaszodban említetted a túlfogyasztást. A tüzelőt (tölgy fát) szoktam mérni, 28-tól 35 kilóig szoktam el tüzelni hogy kb a tartályt 25 fokról kb 70 fokig fel fűtsem. Ami kb 3 órát vesz igénybe.

2023. márc. 11. 17:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdező nem figyeltem eléggé,gázkazánra gondoltam.Bocs .
2023. márc. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!