Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szavo penész elleni szer...

Szavo penész elleni szer okozhat klórmérgezést?

Figyelt kérdés
Nagyon penészes volt már a sarok, minden ablakot kinyitottam, 15 centiről fújtam, aztán be a szobába, ott is ablakok bukóra mégis mintha kimarta volna a gyomromat és az egyik szemem viszketett. Utána lezuhanyoztam 15-20 percig, ittam 1 liter tejet. Olvasom, hogy késői tünetek akár két nap késéssel is bekövetkezhetnek, és hogy véres köpet, majd tüdő ödéma, tüdőgyulladás alakulhat ki. Halálfélelmem lett, hogy pár nap és meghalok, előtte pedig szétmegy a tüdőm. :( Mit csináljak?
2023. márc. 15. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
dehogy okoz.
2023. márc. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Nem, ettől nem klór jut a levegőbe csak erősebb a szaga, kipárolgása mint amit elviselsz.

Valójában gyengébb szer, mint a hipó, egy nagy átverés, legközelebb vegyél olcsó hipót és azzal töröld át a falat!

Itt van a biztonsági adatlapja, hogy megnyugodj!

[link]

Az összetétele a 4. oldalán látható. Mindössze maximum 5% hipót (nátrium-hipoklorit), 1% nátrium-hidroxidot tartalmaz, a többi az csak víz. Egy szimpla lehúzás, 1500Ft-t fizettél azért amit 500Ft-ért is megvehettél volna csak nem szórófejes flakonban.

Ebből nem lesz klórmérgezésed. Itt megnézheted miképpen bomlik el a hipó - nem klórgáz lesz belőle, hanem nátrium-klorid, azaz sima konyhasó és aktív oxigén. Megtévesztő az aktív klórtartalom kifejezés, de ez nem azt jelenti, hogy klórgáz lesz belőle, hanem hogy mennyire aktív maga a fertőtlenítő szer.

Klórgáz kizárólag akkor szabadul fel ha véletlenül összeöntöd a hipót a sósavval. Akkor játszódik le olyan kémiai reakció amivel klórgáz keletkezik. Önmagában a Szavó vagy hipó száradásakor, bomlásakor nem történik ilyen.

Amikor covid miatt elment a szaglásom kicsit túlzásba estem a hipózással a fürdőszobában és csak onnan vettem észre, hogy már marni kezdte a szemem is. De ez nem klórgáz hanem simán a hipó volt.

Nem kell semmit beképzelned, nem lesz semmi bajod tőle!

2023. márc. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem lesz tőle semmi bajod, de legközelebb használd úgy, hogy kiöntöd egy tálba, és festékhengerrel viszed fel a falra. Egyrészt több kerül a kritikus helyekre, másrészt nem kerül a levegőbe, nem lélegzed be, és a szaga is kisebb. Mindkettőt kipróbáltam, azóta nem vagyok hajlandó fújni.
2023. márc. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"mégis mintha kimarta volna a gyomromat"

Nem is értjük, hogyan került volna a Szavó a gyomrodba?!?

"Mit csináljak?"

Tudod magadról, hogy hipochonder vagy? Vagy önerőből, vagy szakember segítségével ezen kellene csökkenteni.

2023. márc. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer hypo port borítottam az arcomra. Hánytam, fulladoztam, kimarta a szemem, sürgősségi lett a vége. 50 gramm ilyen por 10 liter tömény hipo előállítására alkalmas, tehát gondolhatod. Megfigyeltek, de még így sem jött elő semmilyen kései tünet.
2023. márc. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!