Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kb. mennyibe kerül gáz- ill....

Kb. mennyibe kerül gáz- ill. villanyóra beszerelése egy, az udvaron lévő épületbe, aminek a fogyasztása eddig a "főépület" számlájához csapódott? Egy kisebb vagyon?

Figyelt kérdés

2023. márc. 29. 12:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Igen. Nekünk is ezért nincs két külön órán a két háztartás (és fogyasztjuk az átlagfogyasztás úgy 230%-át papíron, ami miatt folyamatban van némi k... a...-zás az MVM-nél a magas villanyszámla miatt.
2023. márc. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

Megpróbáltam utána keresni az egyik áramszolgáltató oldalán és nevetséges, hogy ilyen alap információnak a nyomát sem találtam meg.

Még ott sem szerepelnek költségek ahol van a hálózat kiépítéséről vagy bővítéséről információ.

2023. márc. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Min. 180 ezret olvastam villanyóra elhelyezésénél. Aztán mire elkészül, jóval több lesz. Nem is a kedvezmény miatt érdekelne, mert az rövid időn belül megszűnik nagy valószínűséggel, hanem a "tiszta lap" kedvéért. Nem állandó ottlakásról van szó, hanem alkalmakról, havonta pár nap, amit talán békességgel le lehet rendezni.

Köszönöm szépen a megerősítést.

2023. márc. 29. 13:23
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

#3 Ha csak azt szeretnéd tudni, hogy az adott külön vezetéken mennyi áram megy el és nem akarsz a szolgáltatónál külön elszámolást is, akkor elég fogyasztásmérőt beiktatni a vezetékbe ami oda vezet a kisebb lakrészhez. Akkor az adott pár napos fogyasztást lehet vele követni.

Mint amikor van egy rész mérő a vízórán belül és le lehet olvasni, hogy mennyi víz ment el a kerti vízcsapnál abból ami bejött a közműtől vízvezetéken. Ez nem lenne akkora költség, mint kiépíteni egy hiteles mérőórát, mert annak az utcáról kellene külön vezetékezés is.

2023. márc. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, gyanítottam, hogy van ilyen. Gáznál nem megoldható, gondolom absz. tájékozatlanul.
2023. márc. 29. 14:59
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Vízre villanyra és gázra is van nem hitelesített almérő amit egyszerűen be lehet építeni aztán mérhetitek magatoknak.

Keress rá az "almérő" szóra. Árban elég széles a skála.

2023. márc. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, úgy teszek.
2023. márc. 29. 17:20
 8/12 anonim ***** válasza:
29%

"nevetséges, hogy ilyen alap információnak a nyomát sem találtam meg."

Úgy érted, hogy ott kéne azt olvasnod, hogy:

Bővítés 25 A-re

Kovács János Ló u. 2. lakos részére 72 000 Ft

Só Pál Rottenmotter u. 26 részére 96 000 Ft

?

Nem érzed, hogy te vagy a nevetséges?

2023. márc. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

Villanynál ilyesmit kellene feltenned az egymás közti elszámoláshoz

[link]


+ elosztódoboz & legalább 1 db kismegszakító

2023. márc. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Meglátjuk, mivé alakul, fajul(?) a dolog, mert csak mostantól válik aktuálissá.
2023. márc. 29. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!