Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Világosabb pöttyök a falon?

Világosabb pöttyök a falon?

Figyelt kérdés

Pontos mását sajnos nem találtam meg kép formájában a neten a jelenségnek, de a lényeg hogy én hónapokkal ezelőtt elkezdtem már észlelni a szobám falain ilyen világosabb színű apróbb pöttyöket. A 4 közül 2 fal külső, ennek ellenére ezek a belsőkön is ugyannyira jelentkeznek mint a külső falakon.

Nem olyan ez mint a jellegzetes fekete színű penészedés, ezek ilyen kis pöttyök elszórtan a falak felületén. Van egy bizonyos rész a külső falak találkozásánál a plafonhoz viszonylag közel ahol ezek a pöttyök már lassanként egy egész foltot kezdenek el alkotni ami már messzebbről is kezd látható lenni.

A többi helyen inkább tényleg csak így elszórtan jelentkeznek, szabad szemmel alig látható módon. Csak akkor vehetőek észre ha az ember okával figyeli. Fehérek a falak, a pöttyök pedig kicsit ilyen bézsesebb árnyalatúak talán így lehetne jobban megfogalmazni. Ezért is olvad bele néhol olyan nagyon a fal rendes színébe.

Ugyan nem vagyok hozzáértő de szerintem ez valami egyéb problémának lehet a következménye, révén hogy ez más szobákban is megfigyelhető a házban. 3 szobából 3-ban jelen van a falakon. Azt mondjuk el sem akarok képzelni hogy a szekrényem mögött pl. milyen körülmények uralkodhatnak ebből kiindulva..

Megesett hogy ezeket a szekrényajtókon is felfedeztem, onnan azonban le tudtam már vizes papírral őket úgy ahogy dörzsölni.

Ha lenne itt esetleg valaki jobban hozzáértő, tippeket nagyon szívesen elfogadok hogy mi is lehet ez, illetve hogy mi is lehet egészen pontosan az egésznek a közvetlen kiváltója.

A válaszokat köszönöm előre is!



2023. márc. 30. 01:34
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Penész, sajnos nálunk is van.

Először apró, halvány, enyhén sárgás-barnás foltocskák jelennek meg elszórtan. Mintha csak éppen koszos lenne a fal valamitől. Aztán ezek egyre sötétebbek, egyre nagyobbak lesznek és már nyilvánvaló lesz, hogy penész.

Most töröld át hipós vizes törlőkendővel! Nem kell nagyon vizes legyen, csak nedves, de elég erősen hipós legyen (domestos-t szoktam használni, az sűrűn folyós, nem csöpög-fröcsköl olyan könnyen). Ha magasan van akkor a partvis vagy felmosó nyelére rögzíts egy sima mosógatószivacsot, azzal el tudod érni mág a sarkokat is.

2023. márc. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!