Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha az új szomszéd...

Mit tehetek, ha az új szomszéd hajnali 3:45 kor bekapcsolja a fejőgépet a szobám tól körülbelül húsz méterre levő istállójában?

Figyelt kérdés

A környéken sincs meg nem is volt rajta kívül senkinek tehene...

Nagyon hangos a gép, felébredek rá és nehezen alszom vissza.


2023. ápr. 19. 10:00
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

Természetesen meg fogom kérdezni, hogy így tervezi e hosszú távon... És mindenképpen mondani fogom neki, hogy szerintem ez így nem o.k.

Eddigi rövid ittléte alatt nagyon jó viszonyba kerültünk.... De tartok tőle ha nem jól reagál itt lesz vége a jószomszédság nak.

2023. ápr. 19. 10:03
 2/31 A kérdező kommentje:
Most még csak egy tehene van, de tudom hogy többet is akar majd, hogy ne kelljen dolgozni járnia nagy autógyártó cégnél dolgozik.
2023. ápr. 19. 10:04
 3/31 anonim ***** válasza:
65%
Mit tehetsz? Érdeklődhetsz az önkormányzatnál, hogy van-e joga a szomszédodnak tehenet tartani. Ha nincs, akkor feljelented. Ha van, akkor vagy együtt élsz ennek minden vonzatával (hangok, szagok), vagy elköltözöl. Ha érzékeny vagy a zajokra, használhatsz füldugót.
2023. ápr. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
65%

Hát sajnos a teheneket hajnalban fejni kell.

Ellenben nem igazán értem, hogy mi a bánattal fej a szomszéd, hogy egy zárt istállóból, 20 méterről a te szobádba olyan mértékben áthallatszik a házfalon, hogy felébredsz rá?

Hány tehénről van szó?

Mert egyet simán meg lehet fejni kézzel.

2023. ápr. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Egy tehén van de tudom hogy többet is akar majd

Ez egy ideiglenes istálló, nincs is ajtaja.. nem is téglából van

És errefelé van a nyitott része.

Később majd hátrébb izé körülbelül 15 méterrel (vagyis ott lesz új István ló amiben feltehetőleg több tehén is lesz majd... De ahogy kivettem a szavaiból azt sem téglából lesz hanem lehet hogy fából

2023. ápr. 19. 10:18
 6/31 A kérdező kommentje:

Az érdekelt volna még hogy milyen korán kell tehenet fejni....

Szerintem most azért fejte 3:45 kor, mert hatra ment dolgozni...

Úgy tudom céges busz hozza viszi őket...

Az még azt lehet hogy nem egy műszakban dolgozik és nem mindig hatra megy

Azért ma volt először szerintem ez a hajnali kis közjáték mert az elmúlt időszakban leállás volt náluk és nem jár dolgozni talán azért nem fejt a hajnalok hajnalán

És nem régóta van neki ez a tehén, talán azóta még nem is ment reggel hatra (vagyis nem tudom hányra járnak... Nagy autógyártó cég nem mondom ki a nevét... Lehet hogy nem is hatra mennek hanem korábbra kell odaérni)

2023. ápr. 19. 10:22
 7/31 anonim ***** válasza:
69%

A szomszédod egy előrelátó ember, aki a leállások után nem várja ölbe tett kézzel a végleges leállást vagy kirúgását.

Ha téged zavar, akkor csukd be az ablakodat.

2023. ápr. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is tehenészet van a szomszédban, egyáltalán nem zavaró a fejés meg a többi tehenekkel járó tevékenység. Pedig nálam is az ablaknál van a fejőgép. Ha ennyire túlérzékeny vagy, vagy csak kötekedni akarsz akkor úgy is találni fogsz más fogást a faluban.
2023. ápr. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Itt Budapesten valószínűleg meg sem hallanád, mert akkora az alapzaj a főbb útvonalakon.

De itt sem szólhat senki azért, hogy pl. hajnalban ne nyikorogjon a villamos a síneken mert még aludni akarok.

2023. ápr. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Hetesnek

Ja mert szerinte nyitott ablaknál alszom...

eszem ágában nincs kötekedni

És lehet hogy eddig el voltam kényeztetve bár Ez sem igaz mert a kutyák is szoktak gondot okozni

Lehet hogy a fejőgépek sem egyformák, lehet hogy ez valami lepukkant gép zajos mint az állat aztán olcsón megvette vagy nem tudom de nagyon hangos és nagyon zavaró. Azért azt nem fogadjuk el természetesnek hogy hajnali 3:45 kor .....

2023. ápr. 19. 11:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!