Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen a jó albérlet? Adatok?

Milyen a jó albérlet? Adatok?

Figyelt kérdés
2008. dec. 29. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Hacsak nem vagy kertmanias akkor, minel magasabb (se a szomszed zaja nem jon le hozzad+alulrol futenek).

Vilagos, lehetoleg a nappali/konyha van a vilagos/deli oldalon (mert itt vagy a legtobbet).Falakat kocogtasd meg, hogy nem-e ureges! (szigeteles!)

Lehetoleg gaz futeses, amit magad szabalyozhatsz, vagy geotermikus, de nem elektromos!

Minel jobban felszerelt (huto+mosogep+tuzhey alap, konyhai cuccok nagyon elonyosek!)

Ma mar az internet kapcsolat is szamit.

Lehetoleg ne a varos legrosszabb kornyeken legyen, de ne is a legpuccosabban (szomszedok!)

Kozel boltokhoz es tomegkozlekedeshez, ha autod van akkor ingyenes parkolasi lehetseggel kozel az ingatlanhoz!

Gyermekek eseteben, jo ha kozelben van par/iskola/sportcentrum stb...

Fiatalok eseteben egyetem/szorakozohelyek/shoppingcenter stb...

Ha az ingatlan allapotahoz kepest maglepoen alacsony arat kernek az altalaban gyanus, okkal (pl:rossz szigeteles, eltakart penesz,szomszedok viselkedese, stb...)

Mielott bekoltozol erdemes korbejarni az ingatlant egy kb 100-150m es korben, hogy nincs-e ket hazzal mogotted egy diszko/karosszerialakatosmuhey/sintertelep/raktar, stb... ami megkeseriti az eleted!

Mielott kiveszel egy kecot, mindig csekkold le hogy letezik-e az iroda/kiado szemely, mert meg a jololtozott ingatlanugynokonek rafkosabb allatfaj nincs meg egy a vilagon!

A meret emberfuggo, van aki utalja a nagy teret, mert be kell futeni meg amugy is "minek" van aki meg egymaga ellakna az Orszaghazban!

2008. dec. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

na most kalkuláld bele,hogy amit az előttem író írt,azt 2 kiló alatt nem úszod meg :)

lehet igény,ha vastag a buksza :)

2008. dec. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Családnak. Jó állag, szabályozható fűtés ha van rá lehetőség. Kellemes környezet, vagy legalább is tűrhető. Aránylag közel tömegközlekedéshez. Normális helyen legyen. A terek a lakásban egyéni igényhez mérten legyenek. Jó szomszédok. Jó környék, olyan szempontból mint az első írta.


Fiatalnak, egyetemistának.

Ezek szintén nem ártanak. Fősuli, egyetem közelsége viszonylag, vagy legalább vmi jármű közelében. Jól fel van szerelve háztartási cuccokkal. Legalább hűtő, mosogató, mosógép, konyhaszekrény, gáz legyen benne. Edény is jó ha van, bár van aki a sajátját szereti csak. Amúgy asztal, szék, ágy, szekrény is jó ha van. Már ha bútorozottan akarod.


És a legfontosabb hogy mindezek jó áron legyenek. Olcsók legyenek. De ez relatív, hiszen kinek mi az olcsó.

2008. dec. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát a válaszok nagyon korrektek csak sajna az ilyen elbérlet megfizethetetlen.

A legfontosabb, hogy

- milyen a közlekedés, kocsival a parkolás

- milyen fűtés van, távhő horror drága

- mennyi a közösköltség és mit tartalmaz

- milyen környéken van.


A szomszédokat nem tudod "lecsekkolni" egy körbesétával. Aki ki akarja adni úgyis azt fogja mondani, hogy a szomszéd néni egy tünemény... közben meg egy hárpia...


Persze a választást negyban befolyásolja, hogy mennyi ideig maradsz albérletben.


Én mikor két lehetőség közül választottam akkor a fiatal srác mellett döntöttem :-) A másik főbérlő egy 50 éves nő lett volna... akkor inkább a fiatal srác. Soha nem járt a nyakamra, néha még a lakbérért is elfelejtett eljönni :-))

2008. dec. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tiszta legyen a lakas, a hazigazda nagyon korrekt legyen (nem o van ertem, hanem 50-50%), kozlekedes szempontjabol jo helyen legyen.

Alacsony rezsi (tavfutes nagyon draga!!!), de a legtobb foberlo ugy adja ki, hogy nagyon alacsony a rezsije a lakasnak, de ez sokszor nem igaz.

Jo kornyeken legyen a lakas.

2008. dec. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Én kie^melném a szomszédokat

!

Nem mindegy,kivel kell nap mint nap szembefutnod:(((((((((((((

Ja mi mindig a nyilàszàrok minöségét nézzük,a fütést,a padlot,és a környezetet(a padlo ne nyikorogjon,az ablak ne legen régi,a kilincs ne maradjon a kezedben,a fütés szabàlyozhato legyen,)

2008. dec. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tényleg a fűtés az egyik fő szempont! Mi ketten lakunk egy kis garzon lakásban, egyedi fűtéses, csak a konyhabútor, meg a gáztűzhely ami nem a miénk, 3. emelet. 27 ezer+ 3 ezer közösköltség. De internet 4000, villany 6000, télen a gáz 15000 körül van , víz 3-4 ezer.Szóval nekünk ennyibe van. nem tudom ki mennyit fizet!

2009. jan. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!