Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Csőtörés miatt megsüllyedt a...

Lauda05 kérdése:

Csőtörés miatt megsüllyedt a ház egyik sarka, repednek a falak Biztosító fizethet ilyenkor?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Vasárnap arra ébredtünk, hogy egy lyuk található az előttünk lévő úton, fél órával később már folyt az úton a víz. Megkértük az ügyeletes vízügyiseket, hogy nézzenek rá, mint kiderült a becsatlakozásnál eltörött a vízcső. Markolós kíséretében javították, de a kiszedett föld a visszarakásnál kb a felét "fedezte" a lyuknak.


Térkövezés alatt volt a bekötési pont, nyilván azt is fel kellett szedni.


A történtek előtt kb 3-4 nappal eleinte apróbb repedések indultak el a ház belső falán a meszelésen (tömésházról van szó). Ez pont az egyhetes esőzésekkor kezdődött, betulajdonítottuk ennek. A ház sarka ahol leginkább látszanak a repedések légvonalban ~3-4m-re található a fentebb említett lyuktól.


Ilyenkor mit lehet csinálni? A ház folyamatosan repedezget, dobja le a festéket. Biztosító erre fizet egyáltalán? A térkövet is kb 6m-en vissza kell bontani mert látszik, hogy kettévált illetve a kapu tartóoszlopa is elcsúszott valamelyik irányba (ez a ház vonalában van, az érintett saroktól kb 60cm-re, kis-nagy kapu egy oszlopra van rakva).


Okozhatta a csőtörés mindezt vagy érdemes lenne "körbetúrni" a sarkot? Nyilván mindenhol beton járda van a sarok körül úgyhogy annyira nem egyszerű. Kit érdemes hívni? Geodétát, statikust, építészt?

Az utca egyébként egy kisváros utolsó utcája, nem nagy a forgalom, szembe már az erdő van, a legnehezebb autó a kukásautó szokott lenni heti 1x.



2023. máj. 22. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:

a szitu hasonló volt nálam, a ház alatt durrant szét a vascső...

Úgy oldottam meg, hogy más irányban, kerülőúton osztrák műanyagcsövet fektettem le, megkerülve amházat, új bekötéssel. A ház nem süllyedt meg, az új műanyag cső örökéletű.


Nálad is valami ilyesmi kellene. Új csővezeték műanyagból.

2023. máj. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
a biztosítót nem tudom, szerintem hónapokig vizsgálják, és találnak egy kizáró okot.
2023. máj. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A vízóráig a vízmű a tulajdonos. Ha jól értettem, az ő részükön történt a törés. Vagyis, az ő biztosítójuk fizet. Vagy legalábbis, fizethet, ha bizonyítottnak látják az összefüggéseket. Szerintem, ha nem is mindent, de egyes dolgokat fizetni fognak. Írj a vízműnek egy ajánlott levelet, annyira nem nagy összeg, aztán majd lesz valami.
2023. máj. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3. igen, az óra előtti részen történt, a gerincre való csatlakozásnál az út mellett. vagyis pont a csatlakozó volt a gond. Sikerült kideríteni a vízügy kárszakértőjének telefonszámát, holnap ki is jönnek egy felmérésre, köszi a tippet!
2023. máj. 22. 18:26
 5/5 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Majd mesélj mi volt!
2023. máj. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!