Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tudnátok tanácsot adni költözé...

Tudnátok tanácsot adni költözés terén?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. A házban élek én a párommal és a fiammal. Illetve az öcsém is velünk él egy fedél alatt. Most júniusban lesz egy éve, hogy a párom és a fia hozzám költöztek.

Az öcsém azóta egy lusta ember lett. Nagyon elkényelmesedett, hogy mindent mi csinálunk meg a ház körül a párommal.

Ritka, ha valamit megtesz, azt is csak kérésre. Már olyan az egész, mintha egy idegen lakótársak lennénk csak egymásnak.

A napokban akarunk vele beszélni arról, hogy neki kellene elköltözni a házból.

Egyedülálló, mindig anya főztjén él. Szóval eléggé ki van segítve a szülői ház felől. Neki egy albérlet megfelelne szerintem. Arra gond nélkül futná neki.

Mi sajnos jelenleg nem tudnánk hitelt se felvenni anyagi okok miatt.

És a környezetemben is úgy vélik, hogy az öcsémnek lenne könnyebb lépni.

Szerintetek mi lenne a jobb lépés?



2023. máj. 26. 17:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%

Ha jól értem nem az van, hogy 'illetve a öcsém is velünk él' hanem az, hogy te odaköltöztetted a barátnőd és a gyermekét most meg azt szeretnéd, hogy tünjön el.


Hát... erre nehéz mit mondani. Nem értem miért neki kellene költöznie.

2023. máj. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Öcsémmel már 5 éve lakunk együtt. A ház tulajdonjoga fele-fele arányban van kettönk közt elosztva. Mielőtt páromék ideköltöztek, a testvéremmel megbeszéltünk mindent. Tudta jól, mivel fog járni a jövőben a dolog. Hogy valakinek mindenképp el kell költöznie. Ugyanis a kisfiam (3 éves) egy szobában van velünk, és már kezdi kinőni magát belőle. A másik szobában van az öcsém, és ennyi szobánk van.

A közművek mind az én nevemen vannak, mert őt egyáltalán nem érdekli ez.

Ő csak odaadja az adott hónapra eső számlák összegének a felét, és ennyi.

Vásárolni se képes. Mi meg már nagyon unjuk, hogy még erre se képes. Mi vegyünk meg mindent neki, mert ő lusta boltba járni.

2023. máj. 26. 18:24
 3/21 anonim ***** válasza:
71%
Nekem nem világos, hogy kié a ház ahol laktok?
2023. máj. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Tudta jól, mivel fog járni a jövőben a dolog. Hogy valakinek mindenképp el kell költöznie.


Akkor miért nem ti költöztök el?

2023. máj. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Szóval az költözzön el, akinek nem futja jelenleg rá.

Értem, biztos van ebben logika.

Csak én nem látom.

2023. máj. 26. 18:28
 6/21 anonim ***** válasza:
85%
Fizeti a rezsi felét... Ő egyedül van, ti meg hárman...
2023. máj. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

#3- vagyok.

Megelőztél :), Így már világos minden.

Annyi joga van az ingatlanban lenni mint neked gyakorlatilag te kiraknád és élősködnél az ő tulajdonrészén ő meg fizessen albérletet.

Hát nagyon "kedves" tőled...

2023. máj. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

De ezenkívül semmit se csinál se a házban, se a portán.

Gyakorlatilag mi teszünk neki szívességet, mert mindent mi csinálunk.

2023. máj. 26. 18:30
 9/21 A kérdező kommentje:

Ami a tulajdonrészt illeti, arról korábban beszélgettem tesómmal.

Aki elköltözik, az odaadja a tulajdoni hányadát a másiknak, és akkor nem lesz belőle vita.

2023. máj. 26. 18:35
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

A sajátjában lakik, ÚGY AHOGY SZERETNE! Lehet, hogy egyáltalán nincs igénye a ti nagy szivességeitekre.


Az, hogy ez neked és kedves feleségednek nem tetszik egy dolog. Ha nem tetszik akkor miért nem ti költöztök el?

2023. máj. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!