Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mekkora konyhátok van otthon?

Mekkora konyhátok van otthon?

Figyelt kérdés

Mekkora az alapterülete?

A konyha külön van, vagy amerikai konyhás?

Szeretitek-e vagy nem?


Nekem igazából nem is konyhám van,hanem egy 3,6 m2 főzőfülkém



2023. jún. 7. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb 8 négyzetméter plusz étkező van hozzá.
2023. jún. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
Te valami falusi vagy, mert ott divat kérdezgetni, hogy mi van másnak?
2023. jún. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

11 m2, különálló helyiség egy 180-as konyhabútorral. Jó, mert elfér 2 ember. A bútort kéne még lecserélni 240-esre. Esetleg egy kis zárható ablak a falba, hogy legyen hova pakolni, amikor a napplaiban eszünk-iszunk.


Amerikai konyhának véleményem szerint csak 100 m2 feletti lakásban lehet értelme. Akármennyire ellentmondásos, egy különálló szobában mindent be tudsz tolni a falak mellé, míg az amerikai konyha szigetes elrendezésű lesz, és ott már nem minden passzol bárhova. Mármint ha abból indulunk ki, hogy egy kényelmes és szép elrendezést szeretnénk.


Ott látom még értelmét, ahol hosszú a lakás (pl. foghíj- vagy háromszög alakú telekre épült), és a tulaj hjalandó kompromisszumokat kötni a konyhával kapcsolatban.


Félreértelmezésnek tartom, amikor 30-40-50 m2-es lakásban erőltetik az amerikai konyhát. Aki nem főz, annak overkill, aki főz, annak kompromisszum. És nem igazán nyersz vele teret, mert az amerikai konyha szerintem nem erről szól.


Ha újépítésű lakóparkba költözöl, ott az építész és a kivitelező összerkaják korrektül a konyhát, de szerintem alapvetően ott is inkább az ingtalanfejlesztő igényeinek és a hype-nak (renderen jobbna néz ki) kedveznek, nem pedig a valódi fogyasztói igények optimális kielégítését szolgálja.

2023. jún. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 10nm, a ház kádár-kocka, különálló, az az étkező is.
2023. jún. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
2,5 nm :)) Külön van.
2023. jún. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
9.5m2, benne van az étkezőasztal is, 4 főig pont kényelmesen használható
2023. jún. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb 20 m2 a konyha, es ki van utve a fal a nappali felol.
2023. jún. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
1,4 m²-es főzőfülke, kisebb, mint egy normális ember ruhásszekrénye. Hogy szeretem-e? Na, ne nevettess.
2023. jún. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg konkrétan semekkora mert nincs pénzem bútorra xD


Amúgy nem nagy 2-3 m2. Főzőfülkétől nagyobb, de konyhának sem mondanám. Van benne egy keskeny, de nem kicsi hűtő, lesz majd sütő + főzőlap + mosogató 1 medencés.


Még képlékeny nálam az elképzelés. Vagy az lesz hogy a nagyobbik szoba a "nappali" és ott lesz az étkező is. Vagy simán csak az előszobában csinálok egy kompakt étkezőt, lehajtható asztallal + 2 székkel. És akkor nem kell a szobában kajálni.

2023. jún. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
100%
A miénk amerikai konyhás, mintegy 28m2. Csak a konyhapult 4 m hosszú, ahogy az én kicsi feleségem kívánta.
2023. jún. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!