Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha nem lakják a házat amire...

Ha nem lakják a házat amire korábban biztosítás lett kötve és ha időközben betörnek akkor a biztosító nem fizet?

Figyelt kérdés
Ideiglenesen el kellett költöznöm máshova ezért a saját otthonom üresen van, viszont a biztosítást rendszeresen fizetem. Tényleg van ilyen, hogy a biztosító nem fizet ha időközben betörnek, csak azért mert itt nem lakom ott? Az ott maradt háziállatokat napi szinten etetik szóval mindig van valaki a háznál.

2023. jún. 8. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elég sokminden kitétel van, hogy mikor nem fizet, pl. az is meg van szabva hogy minimum milyen szintű biztonsági zárnak kell lenni, stb. A saját kötvényedben tudod ezt megnézni, hogy a lakottság feltétel-e.
2023. jún. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Az "állandó jelleggel lakott"-nak más a díjtétele.

Szerintem ez is lakottnak számít, de mint tudjuk nem kell félteni a biztosítókat, ha ki kell találniuk valamit, hogy ne kelljen fizetniük.

A helyedben feltenném ezt a kérdést nekik írásban, hogy nyoma maradjon a válaszuknakl.

2023. jún. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
21%
Amig fizeted addig él a bíztosítás .
2023. jún. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Amig fizeted addig él a bíztosítás"

Ha a biztosítás megkötésekor azt nyilatkozta, hogy életvitel szerűen ott lakik, akkor erre az esetre számították ki a fizetendő díjat. Ha a szerződéskötéskor rögzített adatokban változás történik, azt 8 napon belül a biztosítónak be kell jelenteni. [A szerződésben benne van, a szerződő fél is aláírta (csak már elfelejtette)]

Kérdező, bejelentetted a biztosítónak ezt a változást?

Ha még nem, akkor meg kellene tenni!

2023. jún. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, bejelentettem a változást de akkor azt mondta az ügyintéző hogy nincs további teendőm. A szerződésen sem foglalja magában az életvitel szerűen ott tartózkodást. Amikor megkötöttem szó volt róla, hogy lesznek időszakok amikor távol vagyok a munkám miatt.
2023. jún. 12. 08:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!