Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Felhívtam egy albérlethirdetés...

Felhívtam egy albérlethirdetést és azt mondta a tulaj, hogy X Ft rezsivel együtt. (az összeg nem lényeg) Van olyan hogy mindig állandó a rezsi?

Figyelt kérdés
Állítólag be van valahogy állítva egy adott összegre a fogyasztás, ezért így kéri a pénzt. Ez akkor átalány vagy mi? Nem igazán értettem. Mi van túlfogyasztáskor vagy ha kevesebbet fogyasztok? (gondolok itt pl. a téli hónapokra, mikor több a fűtés) Vagy az ilyen albérlet felejtős?
2010. okt. 28. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is ilyen az albérletünk, pontosabban úgy van, hogy ha egy meghatározott összeget túllép a rezsi, akkor azt a különbözetet ki kell fizetnünk. Egy éve lakunk itt, de erre még nem került sor.

Szerintem az ilyen albérlet a legjobb, mivel pontosan tudsz kalkulálni, hogy mennyit kell fizetni, nem az összevissza érkező számlák határozzák meg.

Írjátok bele a szerződésbe, hogy x Ft fix összeget fizetsz, ami a teljes rezsit tartalmazza, és ez után hátradőlhetsz, mert biztos lehetsz abban, hogy nem kérhet rajtad a főbérlő plusz pénzeket semmilyen jogcímen.

2010. okt. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem a rezsi állandó,hanem a lakásért fizetendő összeg. A tulaj nem vacakol a havi leolvasásokkal, számolgatással, hanem ennyiért adja ki, legalábbis szerintem. Azt kell eldöntened, neked megéri-e igy vagy sem. Ez lehet neked jó is, pl, ha hideg a tél és egyedi a fűtés, akkor nem kell spórolnod, mert mindenképpen ugyanannyit fizetsz.Azt mérlegeld, hogy a havi dijat felszorozva egy évre, mennyivel jön ki más, mintha havonta fizetnéd a kb. rezsi összeget egy éven keresztül.
2010. okt. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
A főbérlő ezzel küszöböli ki, azt, hogy esetleg nem fizetsz rezsit, és a nyakán marad a tartozás.Így elkéri tőled a lóvét ő meg intézi.
2010. okt. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%

lakás vagy csak szoba?

mert ha szoba, akkor gondolom ő is ott lakik, és kéne neki némi hozzájárulás.

sztem ez a legjobb, mert fixen tudod számolni a költségeket.


mondjuk ha 1 szoba mindennel együtt 30,és neked csak kaját kell venni magadnak, akkor tuti dolog. feltéve ha normális a tulaj.

2010. okt. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!