Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a legjobban...

Hogyan lehet a legjobban sporolni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt mindenre,(àpolàsi cikkek,étel,lakàsfenntartàs,takaritàs,mosàs,)

egyszoval bàrmi,ami jo sporolàs céljàbol.


2009. jan. 7. 18:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%
Én a következőkkel spórolok: először is nem fűtök. Ha az ember megszokja a hideget, akkor már nem annyira kellemetlen, és legfeljebb felveszek mégegy pulcsit. Ugyanígy nem állok a zuhan alatt fél órát, lemosom magam, szappanozás közben elzárom a vizet, még egy mosás, az egész pár perc alatt megvan. Aztán magam főzöm a kaját, nem készen veszem, így adott pénzmennyiségből nagyobb mennyisége tudok készíteni. Csak egy napra vásárolok, így sosem tudok megenni a holnapi, holnaputáni kaja adagot, ha esetleg éhes lennék. Emelett kitapsztaltam, hogy melyik kajából lehet használni az olcsót, és melyikből lehet a minőségit megvenni. Aztán csapvizet iszom, kéznél van, és az üditők amúgy is száz forintnál kezdődnek, azonkívül egézségtelenek is. Ezek kicsit kellemetlenek, amíg megszokja az ember, de a relatíve alacsony számlák vígasztalank, pl mikor mindenki panaszkodik a gázszámla miatt, nekem meg már túlfizetésem van:)
2009. jan. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%

Ápolási cikk: én többnyire a DM termékeket veszem jó ár jó minőség így pénzt sporolok, 15 pont után pedig jár 15% kdvezmény.

Takarítás: a tükröket ecettel takarítom, lefolyó tisztitás 2 ek szódabikarbóna + ecet, hűtő szagtalanítás(erős illatú étel esetén)frissen főtt kávézacc stb.

Étel: na ez már nehezebb, én ezt igyekszem úgy megoldani hogy 1 hétre előre eltervezem hogy mit főzők e szerint vásárolok, így elkerülöm a felesleges boltjárást, pénzköltést. Kenyeret annyit veszek amennyi épp szükséges az ételhez (pl.25dkg), vagy kiflit így alig dobálunk ki valamit. Naponta csak kenyér + tej vásárlás van esetleg:)

Lakásfenntartás: ??????????

remélem adtam 1-2 ötletet

jó takarékoskodást:)

2009. jan. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%

Ha elmegyek itthonról letekerem a radiátorok szabályzóját teljesen (távhőnk van, mérőkkel, külön hőfokszabályzóval). Abban a szobában fűtünk, amelyikben tartózkodunk.

Én is a Dm-ben vásárolok sok mindent, ápolási termékek, figyelem az akciókat, gyűjtöm a pontokat.

A Lidl-ben nagyon jó tisztítószereket lehet venni, nagy kiszerelés, baráti ár. Öblítőt, mosószert igyekszem akciósan vásárolni. Öblítő pl. 3db-tól darabaja 333.-Ft, megveszem a hármat és kitart a legközelebbi akcióig.

Nem veszünk felesleges dolgokat, csak ami szükséges. De ha valamit megkívánunk megvesszük, megpróbáljuk nem megvonni magunktól. Nem égetjük feleslegesen a lámpákat. Viszont nálam a vízzel való spórolás képlékeny, próbálom bár ez számomra nehezen megy. A munkába magamnak készítem a szendvicsem stb...

2009. jan. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%

Tavaly elkezdtem összeírni, hogy mire mennyit költök. Az jött ki, hogy rengeteg üditőt (0,5L) vásárolunk itt-ott, sokat költöttünk kész kajára. Azóta szigorúan 2L kiszereslésben veszünk üdítőt, de inkább szörpöt vagy teát. Egyszerre megcsinálok 2-3 litert. A munkába csomagolok reggelit is ebédet is. Az otthonról vitt étellel sporoltuk a legtöbben.


A fűtést ha nem vagyunk itthon és éjszakára visszavesszük 20 fokra.


Apró konyhai fortélyok :-) szikkadt kenyérből tökéletes a bundáskenyér. Szikkadt kifliből a mákos guba, maradék pörköltből (ami már két embernek kevés) fincsi a gulyásleves.

Ha a kenyeret nem dobod ki hanem kiszárítod meg tudod csinálni a prézlit.


Tisztítószert a Lidl-ben vagy a DM-ben vásárolok. Saját márkás termékeket.


Mosógépet szigorúan csak akkor indítom el ha tele van. Féltöltésen nem járatom.

2009. jan. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%
Nem értem az embereket! Miért kell egy ilyen kérdést lepontozni. Mindenki csak a saját ötleteit, tapasztalatait írja le. Gondolom olyan pontozgat itt le minket, akinek nem kell spórolnia. Hát örüljön neki, hogy nincs szüksége spórolásra, nem az a megoldás, hogy más ötleteit, tippjeit lenézi.
2009. jan. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%

Vásárolni bevesárlólistával menj. Egyre ritkábban fog "haszontalan" dolog kerülni a kosárba ha mindig listával mész.

Én kerülöm a nagyáruházakat (tesco, auchan, cora) Nem feltétlenül olcsóbbak, de ha mégis akkor ott úgyis meglátok valamit amit még megveszek amire nincs is szükségem. Lehet, hogy a penny marketben, vagy a cba-ban drágább a tej 10ft-tal, de nem veszek meg valamit 1000 ft-ért. Így 990 a zsebemben marad. :-)

2009. jan. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagy kiszerelésü dolgokat havonta egyszer,a napiaknál meg mindig kérdezd meg magadtol:létfontosságu???Ha tele a spájzod krumplival.hagymával,olajjal,paprika,bors,so,hus,már hetekre megvan előre a kajád.
2009. jan. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
Mi például a kádból csak fürdés, vagy mosás előtt engedjük le a vizet, addig azzal öntjük le a WC-t; elég sok vizet megtakaríthatsz így is.
2009. jan. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
34%
Szerintem akik erre a kérdésre válaszoltak mind kezhetné ott, hogy vissza mondja a netet.És ott elég sokat megtakarít.
2009. jan. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
71%

Kedves Első Válaszoló!


Nagyon technikás vagy, gratulálok, én is majdnem ugyanezeket akartam írni. Csak egyetlen hozzáfűzés, ami a hasznodra válhat: A víznélküli szappanozás visszaüt. A szappan beszívódik, és bizony nem testápoló. Később a bőrproblémáid sokkal több kellemetlenséget és költséget okozhatnak, mint amennyi elenyészően kevés vizet spóroltál vele. Mondjuk 5 Ft-ot fürdésenként (ésszerű víznyomással)? Az havi 150 Ft. Nem éri meg, minden más OK (bár ha netán keveset mozogsz, a kihűlésbe bele is halhatsz egy fűtetlen lakásban, erre is érdemes ügyelni).

2009. jan. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!