Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mik a hátrányai körfolyosós...

Mik a hátrányai körfolyosós lakásnak?

Figyelt kérdés
Annyi helyen látom, hogy nem jó a körfolyosó stb, csak azt nem értem miért. Pont lakásokat nézegetek, érdemes kizárni a körfolyosós épületeket?
2011. jan. 4. 00:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

A szomszedok miatt lehet ez, legalabbis en igy gondolom. Korfolyososban lakunk, hallani hangokat, meg mindeki tudja, ha veszekedes van a masiknal esetleg egy egy hangos szot athallani.


En szeretem, mi olyanok vagyunk, mintegy nagy csalad, itt az emeleten.


Mas hatrany nekem nem jut eszembe.

2011. jan. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy körfolyosó van-e a lakásban, vagy a lakás nyílik körfolyosóról :)

Egyébként az, amit az első írt, meg még pár dolog, pl. a körfolyosó leszakadhat, de ez tényleg ritka. Meg sokan belátnak hozzád (ez persze függ a lakás jellegétől is). Amúgy nem a körfolyosó maga a lényeg, hanem a tény, hogy milyen házról van szó. A körfolyosós házak tipikusan régi városi bérházak. A régi városi bérházak meg tipikusan körfolyosósak. A körfolyosó fogalma, egyszerűen erre utal. Tipikus jellemzők: nagy belmagasság, magas fűtésszámla, galériázható, rossz beosztás, rossz állapotban levő csövek, felújítandó épület, bénán bevezetett villany, szükségmegoldás a fürdőre és a wc-re stb. Ezek persze általános dolgok. Az egyedi esetet érdemes mindig megnézni. A modern építésű városi lakásoknál szerintem általában rosszabb a körfolyosó (de ez az árban is meglátszik), a panelnél viszont jobb.

2011. jan. 4. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Cory Rose ***** válasza:
100%

Én nem láttam soha semmi hátrányát a körfolyosónak, az igaz hogy néha lehetett hangokat hallani (de nem volt egyáltalán vészes) na de a panelesek is folyton panaszkodnak erre hogy minden áthallatszik, szóval ez nem hiszem hogy a körfolyosó hibája.

Nálunk a wc-vel fürdővel, csövekkel se volt soha gond (jó, mondjuk anyámék miután megvették a lakást szétverték és felújították az egészet saját ötletek szerint, szóval nem tudom alapállapotban hogy néz ki egy ilyen lakás..). Az tény hogy a 3-4 méteres belmagasság miatt nem túl könnyű felfűteni.

Szóval én nem igazán tudok hátrányt mondani, szerettem ott lakni.

Nekem még másfél-2 évig nem aktuális a lakásvásárlás, de ha az lesz, biztos hogy vagy egy ugyanolyan bérházban veszek, vagy valami új építésűben.

2011. jan. 4. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%
A hang a házban lakókon is múlik. Az egyik jó barátnőm 2 évet lakott a 6. kerületben. Két hangos család miatt az összes lakó a nagy kánikulában sem tudta kinyitni az ablakot. Sokszor gondot okozott, hogy egyes ételek főzésekor sem lehetett nyitva hagyni az ablakot. Másik ismerősöm a 7. kerületben ugyanolyan épületnél, néma csend a folyosón, szinte éjjel-nappal. Persze ő maga is csendes volt. Úgyhogy előre ki sem lehet számolni, a lakóktól függ.
2011. jan. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a bérházak régen úgy működnek, hogy az utcafronti lakásokban a tehetősebb polgárok, a bejárattal szembeni részen(ahol általában csak a gangra nyílnak az ablakok) meg a szegényebb réteg lakott.

Ennek megfelelően a lakások is így vannak kitalálva, az utcafronti polgári lakások kényelmesek, normálisabb elosztásúak. a hátrébb lévők meg kevésbé.

A hangok minden társasházban zavaróak, engem nem is maguk a házak zavarnak hanem a környék, szűk sötét, szürke belvárosi utcák, zaj, tömeg.Ez mondjuk ízlés kérdése:)


Ha nincs bajod a belvárossal akkor nézz meg pár ilyen lakást, vannak nagyon szuper lakások, de ezeknek az árai is ennek megfelelőek.

2011. jan. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

pár éve barátnőmnél szállásoltam el magam néhány napra. a cselédszobában aludtam, aminek egyetlen ablaka volt, az is a lichthofra. mivel az alatta lakó fürdője is erre kis a szellőzőcsőre nyílt, ezért reggel hatkor hallgathattam, h milyen szépek krákog és köpköd a csávó...


szóval nem is a körfolyosó a gáz, bár engem az is bosszantana, ha az ablakom előtt mászkálna az egész emelet lakossága :D

ezeknek a házaknak megvan a hangulatuk, sokan szeretik, mert mégiscsak nagyobb presztízs mint a panel. bocs, én maradok a panelnél, annak legalább jobb a beosztása, nem 100évesek a csövek és vezetékek, valamint van erkély :D

2011. jan. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan hirdetést látsz, hogy körfolyosós ház, csak akkor vegyél ott lakást, ha az ablakai az utcára néznek. Mert bizony kellemetlen, mikor ülsz a szobádban, és Tőled 2 méterre sétálnak az ablakod előtt. Benéznek, beköszönnek. Teregetnek, veszekednek, tudják mit főzöl. Ugat a kutya, jönnek a rokonok százával. Szóval ha nem visz rá a kényszer, inkább ne!
2011. jan. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Hátránya még, hogy az egész ház látja, hogy ki megy hozzád, ki áll a bejárati ajtódban, nem csak a közvetlen szomszéd, mint a panelben.
2011. jan. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Azzal vitatkoznék, hogy utcára néző legyen-e a lakás. Mivel a körfolyosóra nyíló ablakokon legalább nem az a szmog jön be!

Egyébként hátránya, hogy általában iszonyú rossz a hőszigetelése, a lakások sötétek, főleg a hátsó traktusban. Én egy ötemeletes házban laktam a negyediken, egy órára sütött csak be a nap, a harmadikra még annyit se. Télen egyáltalán nem. Persze igaz, hogy a földszinttől a másodikig meg sohasem.

Ennek ellenére nyáron meg lehetett kukulni a melegtől.

Annak a lakásnak nem volt rossz az elosztása, de általában elég bénán vannak megcsinálva, pl. egymásból nyílnak a szobák sorban.

Nagyon fontos, milyenek a szomszédok. Nálunk minden áthallatszott, de persze ők is mindenért hisztiztek. És valóban mindent láttak és mindenért szóltak. Például ha tizenegykor merészeltünk hazamenni, akkor tuti, hogy reggel hatkor kopogott a szomszéd, hogy hogy képzeljük ezt, ők korán kelnek. Ha egymás után két, neadjisten három nap vendég jött, akkor is jött át, hogy mi mindenféle embereket beengedünk és tuti ki fogják őket rabolni. Hiába magyaráztam, hogy ezek a barátaim, nem betörők.

Most panelban lakom, igaz, hogy kisebb, de mind hő-, mind hangszigetelés szempontjából klasszisokkal jobb!

Ja, és jobbak a szomszédok is :)

2011. jan. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%

na ugye, hogy jobb a panel! :D

ott legalább minden ablak az utcára néz, és még az elsőn vagy a földszinten sincs kriptasötét.

jártam már olyan házban, ahol iszonyat kicsi volt a belső udvar és hat emelet volt. szerintem a földszinten meg az elsőn lakók max akkor látnak napfényt, ha kimennek az utcára.


az udvari nem csak amiatt rossz, hogy belátnak, vagy sötét, hanem mert iszonyat ingerszegény is.

nem látod, h mennyi hó esett, milyen pontosan az időjárás, nem látsz egy darab fát vagy bokrot sem (kivéve talán ha zöldudvaros, bár ez sajnos ritka)

szóval inkább egy 30nm-es panel, mint egy 70nm-es belvárosi lakás...

2011. jan. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!