Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mik a hátrányai körfolyosós...

Mik a hátrányai körfolyosós lakásnak?

Figyelt kérdés
Annyi helyen látom, hogy nem jó a körfolyosó stb, csak azt nem értem miért. Pont lakásokat nézegetek, érdemes kizárni a körfolyosós épületeket?
2011. jan. 4. 00:59
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Úristen azt hiszem ennyi elég is volt, teljesen meggyőztetek! :D
2011. jan. 4. 17:16
 12/17 Cory Rose ***** válasza:
80%

Hát annyit azért megjegyeznénk, én a legfelső emeleten lévő lakásban laktam, és ott általában órákat süt be a nap mind a négy ablakon, pedig befele néznek, nem az utcára.. Szóval nem a földszintre kell beköltözni, és annyi... Ja, és folyosó végi lakás, szóval nem is sétáltak el egyáltalán emberek az egy szem folyosóra néző ablak előtt.

Persze nekem tökmindegy, költözz panelba ha neked az elég.

2011. jan. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
71%
Én gangos lakásban lakom, és szeretek itt lenni. Engem kifejezetten megnyugtat, hogy látom a többi lakást, hallom a hangokat, és ha kilépek, akkor rögtön a szabadban vagyok, nem pedig a lépcsőházban.
2012. ápr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
81%

Harminc évig laktam körfolyosósban, földszinten, udvarra néző ablakokkal.

Hátrányai:

A lakás nem túl világos, előbb kell lámpát kacsolni, mint a külső ablakosoknál.

Vizesedhetnek a falak, ha nem jól szigetelt a pince felől.

Ki kell sétálnod a kapuhoz, hogy megtudd milyen az idő.

4 méter a belmagasság, "nehéz kifűteni".


Előnyei:

Főleg az idősebb vagy beteg embereknek előnyös.

Nem ázik be a tetőd, ha csak a felső lakó el nem áztat.

4 méter a belmagasság, bármekkora lakás alapterületét, kis befektetéssel megnövelheted galériával akár 50%-kal.

Ha fázós vagy, a galérián mindig meleg van, ha nincs galériád, akkor is fölszáll a meleg csak nem érzed. A legtöbben lábról fáznak, hiába van meleg a helyiségben. Fönt soha nem fog fázni a lábad.

Ha nem vagy fázós, nem kell elpusztulnod a melegtől, a padló közelében mindig hűvösebb van.

Nyáron elképzelni nem lehet jobbat az ilyen lakásnál, (60 cm fal)24 fok fölé nem megy a hőmérséklet még a kinti 40 fokban sem.

Ez egyre inkább előny. Ilyenkor, ha kilépsz a kapun arcul csap az őrült meleg, amiben a többi ember kénytelen élni.

Persze erre ott a légkondi, mondhatják mások. (Mennyit kell fizetni (kiépítés, villanyszámla) érte? Milyen mellékhatásai vannak? A legtöbb ember a legmelegebb nyári időszakban nem tud hűsölni sem éjszaka sem nappal, ilyenkor kimerül a szervezetük. Rengeteg baleset éppen ezért következik be. Köztudott, hogy hűvösben aludni pihentetőbb mint melegben. Itt eldöntheted hogy hűvösben alszol vagy melegben.

Ezeknek a lakásoknak tervezhető,szabályozható a rezsi számlájuk

Mivel az udvaron vagy, nem mászkálnak rajtad keresztül.

Én nagybevásárlós vagyok havi egyszer, kétszer. Itt megint csak a földszintes az előnyösebb.

Nem kell büdös, koszos liftet használnod, főleg nem érdekel, ha elromlik (igaz ez egyben hátrány is, fizetsz a liftért, amit nem is használsz)


A szomszédokról nem írnék, ez teljesen helyspecifikus, ha jók, minden oké, ha rosszak akkor lakhatsz akár kertesben is, tesznek róla, hogy ne érezd jól magad.

2013. szept. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Kim Bo Mao ***** válasza:
100%

Én most vettem körfolyosós, földszinti, déli tájolású lakást. A ház maga 100 éves, de a cső/vezeték frissen lett cserélve a házban. Rengeteg felújítást kell még elintéznem mert régi ablakai vannak stb, de a belváros szívében van, nem sötét, persze nem is köszön be közvetlenül minden nappali órában a napsugár de mondjuk amúgy sem vagyok sokat nappal otthon. Nálunk is van lichthof, ahová a konyha és wc ajtó nyílik, és itt (a lichthofon) biciklit is tárolhatunk majd....

A lakásvásárlásnál nem lehet megmondani, hogy mi jó és mi nem, mert az igényeidnek megfelelőt kell választanod. Ami mindegyiknél fontos, hogy jó legyen a tájolása (hiába van az 5.-en ha északi tájolású az összes ablak pl.), ne legyen durva vizesedés, alapvető szerkezeti problémák ne legyenek vele (ne szakadjon rád a mennyezet), és a legfontosabb talán a lakóközösség! Ha megtetszik egy lakás nézd meg többször más napszakokban, órákban, ne félj kérdezősködni és a végén alkudni.

2016. jan. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Szia! Kedves Tőled, hogy írtál, ez a kérdésem már 5 éves, még abban az évben vettünk lakást, szóval már nem aktuális, de köszönöm. :)
2016. jan. 31. 10:59
 17/17 anonim válasza:
40%

Amit senki sem írt : a körfolyosra kilépsz, akkor rögtön megcsap a hideg. Ugyanez hazafelé : bemész a lépcsőhába (ami nem nagyon van fűtve vagy sehogy) felmész a lépcsőn (jobb esetben liften) és vissza ki a hidegbe míg elérsz a lakásodig aminek az ajtaja a szabadég alá nyílik.

Voltam több ilyenben, szerencsére sosem laktam ilyenben, nem is akarok.

Ráadásul az alacsony korlát és pl legutóbb a hatodik emelet, bennem erős tériszonyt hozott elő

2017. szept. 29. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!