Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Jackuard függönyt vagy voile...

Jackuard függönyt vagy voile függönyt vennétek? És miért?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 08:29
1 2
 1/18 Tinker Bell ***** válasza:

Nekem voile függönyöm van mindenhol. Azért szeretem, mert színesek és gyönyörűek. Narancssárga színű van mindenhol, más-más mintával és ahogy a nap besüt az ablakon kellemes melegséggel tölti el a szobát. Viszont anyukámnál a konyhában van jackuard függöny. Szerintem szép ez is, de ezzel az a baj, hogy csak fehérben mutatós (nem is tudom, hogy van-e belőle színes). Van aki azt mondaná, hogy ez már nem divat, de ez nem így van. Éppen most kezd visszajönni a divatba.

Úgyhogy szép mind a kettő, de én a voile felé hajlok.

2011. jan. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nekem tetszik mindkétféle függöny bár a voilékben nagyon gondolkozom, hogy mennyire kell vasalni mennyire strapabíró. Most a jackuard függönyöktől elment egy kicsit a kedvem mert mostanában mindig hibásakat fogtam ki amit viszont ttl-ben láttam és tetszett is csupán 3e forint volt métere hát azt meg egy kicsit sokallom.
2011. jan. 9. 12:34
 3/18 Tinker Bell ***** válasza:
A voilét nem szoktam vasalni! Ahogy a gép kimossa, kiveszem és már rakom is fel. Így vizesen azonnal kirúgja magát és nem kell vasalni. Persze nem utolsó sorban iszonyú kellemes öblítőillat lesz tőle az egész lakásban.
2011. jan. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Gondolom ez nem az olcsóbb fajta voilére vonatkozik. És neked a függöny alján az olómzsinór maradt vagy varrattál rá azt a fényes ferdepántot és vannak olómsúlyok is a két sarkában?

Amúgy rendesen csak beteszed a gépbe? és nincs rajta semmilyen szálfutások vagy sérülések?

2011. jan. 9. 17:12
 5/18 anonim ***** válasza:

Nálam a voile függöny a nyerő. Azért, mert akárhogy nézem, a jacquard nem illik a lakáshoz, nem olyan stílusú.

Azt te tudod, hogy hozzád illene-e. Van ahol szépen mutat, de van ahol stílusidegen.

2011. jan. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Tinker Bell ***** válasza:

Az alján végig ólomzsinór van, mert pont jók voltak a magasságok, mert ugye, ha a meglévő magasságon felülit akarsz akkor azt, csak elfordítással tudod megoldani, és akkor oldalt lesz az ólomzsinór és le kell vágni. Szóval nem volt olyan drága, mert egyet úgy vettünk, hogy 2.000 forint volt métere és ingyen varrták, egy másik pedig úgy volt 14.000 hogy azt hiszem több mint 3 méter a függöny(a ráncok miatt), vettünk kovácsoltvas karnist és még hozzá jött a varratás is.


Mosni meg kímélőn szoktam, de szerintem nem lenne baja normál programon sem. Ha szálhiba van akkor az a varrónő hibája, mert akkor nem szegte le rendesen!


Nézz be az OBI-ba, ott vannak nagyon szépek 2-3.000/ méteres áron.

2011. jan. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszod!
2011. jan. 10. 12:11
 8/18 Tinker Bell ***** válasza:

Szívesen!

Remélem segítettem! =o)

2011. jan. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Tinker Bell ***** válasza:

=o)

Most nézem az OBI katalógust és van benne voile függöny 649 forint/ méteres áron! Bár nem mintás, de van akinek azok nem is tetszenek. Nézd meg az Obi honlapján, az új katalógusban láttam!


[link]

2011. jan. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ezt az infót is bár velem az a baj, hogy percről percre változik a véleményem. Nekem az utcafront felöl van két nagyablak eddig egyforma függönyeim vannak rajta habár az egyik szoba a másik a konyhám. Már olyannyira nem szeretnék egyformát, hogy most azon gondolkodom, hogy a konyhában ne e vitrázsfüggönyt tegyek szép drapériával. Szerinted kívülről ez gázosan mutat vagy nem számít annyira? Belülről szerintem jó lenne.
2011. jan. 11. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!