Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha egy lakáshoz az van írva...

Ha egy lakáshoz az van írva hogy irányár akkor mennyit lehet belőle alkudni?

Figyelt kérdés

Amit kinéztem az 27m Ft.

Nem tudom, sosem vettem még lakást :)


2011. jan. 10. 16:25
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Mennyi pénzt vigyek magammal? Vigyek egyáltalán?
2011. jan. 10. 18:25
 12/17 anonim ***** válasza:
69%
Ne vigyél többet, mint a foglaló. Elég ha megmondod, hogy nincs szükséged hitelre, készpénzes vevő vagy. (Ez természetesen csak az esetben használható, ha valóban nem kell hitelt felvenned a lakásvásárlásra.)
2011. jan. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
És akkor készpénzben is kell fizetni? Nem úgy megy hogy átutalom? Vagy ez a tulajtól függ?
2011. jan. 10. 19:09
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

sztem senki sem olyan balga, h 25 millákkal a kezében szaladgáljon az utcán.

természetes, hogy átutalod, csak a foglalót teszed le kp-ben.


azt mondom, hogy pofátlanul kell alkudni, úgyis mond egy másik árat az eladó. aztán pár perc alatt ki lehet egyezni.

2011. jan. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Mehet a fizetés átutalással, de csak, ha már az ügyvéd előtt mindent rendeztetek! Ügyvéd nélkül semmit ne fizess, csak állapodjatok meg az árban! Az alkuhoz egy fillért sem kell vinned, csak megbeszélitek, hogy akkor mennyiért veszed meg és már hívjátok is az ügyvédet, hogy mikor mehettek megírni a szerződést. Akkor, az ügyvéd jelenétében átadhatod a foglalót készpénzben, ha gondolod, de úgy is jó, ha csak belefoglaljátok a szerződésbe, hogy átutalással teljesíted.

Amikor mi házat vettünk, ügyvédi letétbe tettük a kialkudott vételárat (értsd, az ügyvéd számlájára utaltuk)és amikor átadták a kulcsokat és beültünk a házba, felhívtuk az ügyvédet, hogy indíthatja az utalást az eladó számlájára.

2011. jan. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Értek most már nagyjából mindent. Köszönöm!
2011. jan. 10. 21:04
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Alkudni bármennyit lehet! Nálunk a III. Kerületben a hegyvidéken egy 130Millió forintos irány áron árult házat végül 87,5Millió forintért adtak el, ami azért nem gyenge!
2011. jan. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!