Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a gyakorlat? Fennmaradási...

Mi a gyakorlat? Fennmaradási engedély? Büntetés? Bontás?

Figyelt kérdés

Azért érdekel a dolog, mert nyaralóövezetben van egy telkünk, 3% beépíthetőséggel, mi viszont szeretnénk ott élni, és egy kb 80-90 nm családi házat felépíteni, ez a telek majdnem 10%.

Építési engedélyt nem adnak, az biztos. Na de ha kifizetjük a büntetést fennmaradási engedélyt fognak adni? Vagy el kell majd bontani az épületet?


2011. jan. 21. 13:22
 1/1 anonim ***** válasza:

A volt házam egy ilyen ház volt.Ott akatam élni.A telek kb 900 négyzetméter volt,a ház tervben 25 lett.De az előzőtulaj 30ra építette,le is bontatták,mert kiderült(repülőről nézik Szegeden).

100 ezer pénzbüntetés és nem adtak fennmaradásit semmiképpen.Én már "megbontott" állapotban vettem meg.Lakhatatlan volt szó szerint,csak villany volt rajta.Így is csak személyi kölcsönből tudtam megvenni+ önerő.

Aztán elkezdtem felújítani: körbejártam a dolgot;építési iroda,földhivatal stb.

És a térképmásolaton rajta volt a ház,de a tulajdoni lapon,érdekes,nem volt...Ahhoz kellett egy földmérő is,35 ezerért.

Aztán mit volt mit tenni,semmiképp nem adtak rá engedélyt a beépítésre,de én csak 43 négyzetméterig akartam bővíteni.Azt ajánlották,viccen kívül,hogy amit hozzá építek,azt ugye én még teraszként átetettem,az egész házzal együtt.

Tehát építem be úgy(mivel oda tettem a kazánt is,meg tudtam volna indokolni,hogy igen,télire)ideiglenesen,hogy bontható legyen.

Na erre könnyű szerkezetes lett,belül látszott az osb lap,kívül semmi különbség se volt.De ennek a tető szerkezete ú.n. önhordó tető,ami azt jelenti kb. hogy a ház oldalából(persze csapolásokkal ilyesmi)srégen felfelé tartja fa tartószerkezet a tetőszerkezetet.

Másik: ne legyen fix alapja: úgy oldottuk meg,hogy csak az "állólábak" lettek be betonozva,de az rendesen.

Azóta el kellett adni a házat,de semmi baja nincs,seni se kötözködött azóta sem(2009) és ha 10 évig nem zavar senkit,akkor elvileg maradhat.

De én 2009ben építettem,az ács apukám volt.Én meg a kőműves.Azóta lehet változtak a szabályok,akkor még ez jó volt így.


Engedélyt nem fogsz kapni szerintem te se rá,max egy büntetést és addig büntetnek,amíg le nem bontod.

Ilyen "nagy tételben" ahogy te csinálnád,nem merném.

De ha megkockáztatsz egy "kis eltérést" akkor először vetesd át és aztán bűvészkedj a tervben terasz beépítésével.

2011. jan. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!