Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen előnyei/hátrányai...

Milyen előnyei/hátrányai vannak egy sarki teleknek egy normál telekkel szemben?

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 09:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
1-el kevesebb szomszédod van szinte az egész telket neked kell bekeriteni, sarok telek szebb
2011. jan. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A sarki telek előtt több havat kell ellapátolni.
2011. jan. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
ami először eszembe jutott az a fűnyírás a telek körül (1 oldallal több az utcafront), és az ároktisztításról ne is beszéljek. mi is sarki telken lakunk és így van ebben tapasztalatom...
2011. jan. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb területet kell eltakaritani.A nap körbe tudja sütni a házat.A kutyák s sarkot levizelik,a mamik ott tartanak tracspartit,megtudhatod mi a hír a környezetedben.
2011. jan. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha megy út mellette akkor közevetlen a falad mellett mennek el szinte az autók. Ha nem annyira muszály ne vedd meg én nem venném én már azt is megbántam, hogy egyáltalán a főúton vettünk telket és nem pedig valami csendes kis utcában.
2011. jan. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Már megvettük, de nincs utcazaj-probléma, kis falu kis utcája.

2011. jan. 27. 12:28
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Viszont több bejárata lehet, nagyobbak a lehetőségek.

Ha gazdálkodni akarsz szépen el lehet különíteni a tevékenységet a kerttől.

Ill, ha akarod lehetőséged van két telekre bontani az ingatlant, ha megszorulsz, vagy kell a gyereknek a telek.


Árok, hólapátolás,utcai terület rendbetartása szempontjából viszont szívás:)

2011. jan. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Negatívumok: A teljes utcafronton te költséged a kerítés + a kapuval szemben állva a jobb oldali kerítésed, valamint a hátsó kerítés fele. Szóval, ha a bal oldalról saroktelek, akkor szinte az egész telket a te költséged körbekeríteni.

Továbbá a teljes utcafronton neked kell rendben tartanod a járdát (seprés, fűnyírás, betonozás, ha te ültetsz fákat, akkor azoknak a gondozása, stb.) árkot (ha van), és szerintem a saroktelek betörés szempontjából támadhatóbb, könnyebb eliszkolniuk, mintha másik telekre kellene átugraniuk. Kevés az intim szférád: a kertedbe gyakorlatilag minden arra járó belát, hacsak nem valamilyen áthatoltatlan, deszka- vagy kőkerítést építesz egy kisebb vagyonért, vagy hosszú éveken át nevelsz egy örökzöld sövényt.


Előny: mindkét oldalról nyithatsz kaput, ha pl. a garázst hátra akarod tenni, nem kell az egész kerten átvezető kocsibeállót építened, vagy pl. a hátsó részt leválasztva vállakozhatsz, vagy kiméretheted és eladhatod, nem kell a saját kertedben szolgalmi utat biztosítani, stb.

2011. jan. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kösz mindenkinek!

Szerintetek nyithatok kaput bármelyik/mindkét oldalon? Valahol azt hallottam, hogy csak a keskeny oldalon engedélyezik.(területrendezés) Vagy ez hülyeség? Szerintem az...

Balos telek amúgy, tehát kerítés tényleg az én gondom lesz, de amúgy sincs még sok szomszéd, így valószínű mindenképp megcsinálnánk, nem várnánk rájuk.

2011. jan. 27. 20:28
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Előny: sokkal nagyobb %-át lehet beépiteni, mint a sima teleknek (jogszabály többet enged).
2011. jan. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!