Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért rossz a földszinten lakni?

Miért rossz a földszinten lakni?

Figyelt kérdés

nem ajánlják, ugyanakkor ott is élnek emberek, nem zavar alsó szomszéd, könnyen megközelíthető, nem hiszem, hogy túl sok különbség lenne sokemeletes esetén, hogy az elsőn vagy a földszinten van és még olcsóbb is.

akik földszinten laknak, mit mondanak?


2011. febr. 7. 10:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi földszinten lakunk.

Télen alulról valamennyivel hidegebb, mint a fentebb lévő lakások. Viszont ez nyáron is így van. Vagyis amíg felettünk hőség van, nálunk kellemes az idő. Nekünk 2 kisgyerekünk van, és nem bánom, hogy a gyerekekkel, táskákkal csak a földszintig kell menni.

2011. febr. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
én eddig laktam legfelül,tíz és négyemeletesben is,és a lakásom kevesebbet ért,mert legfelső szint. sosem értettem. csend volt felettem,a kilátás pazar...mindegy. most vettem egy földszinti lakást(magasföldszint,ilyen félemelet-szerű),csak azt hallom,mennyivel jobb ez,mennyivel többet ér,és valóban,piaci áron többe került. DE: megőrülök a felettem lakótól,és utálom,hogy elmászkálnak az ajtóm előtt az emberek. a hőmérsékletben nincs különbség,itt is,ott is 25 fok körül van a távfűtéses lakásban. nem tudom,te hol laksz,de eddig mindenhol a földszint-első emeleti lakások voltak a legdrágábbak,ezért nem értem,miért írod,hogy olcsóbb?
2011. febr. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenekkel szoktak érvelni, hogy zajos (hallasz mindenkit, aki a lépcsőházban megfordul), büdös, mert ott vannak a kukák, és hát előbb törnek be egy földszinti lakásba, mint a tizedikre :)

Ja meg ha csövesek tanyáznak a ház mellett és vécének használják az ablakotok alját, az is elég kellemetlen.

2011. febr. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, a másik, hogy az alattad lakó szomszéd pont nem zavar, hanem a feletted lakó, mert ő dübörög a plafonodon.
2011. febr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Hátrány:

- Zajos: hallod, amikor jönnek fel. Főleg, mint nálunk, ha jól be is b*sszák az ajtót.

- Gondolom házfüggő is, de elég hideg. Lent jobb esetben 19 fok van télen a lakásokban, nálunk a 9-en az én szobámban 30 fok van. Mondjuk mi 23 éve cseréltettünk radiátorokat, ablakokat, lehet ez is beleszámít (de előtte is így volt amúgy). Általánosságban az alsó szinteken hűvös van.

- Alattad ugyan nem zavarnak, de feletted már igen.

- Az ablakok alatt mászkálók bebámulhatnak, könnyen felébredhetsz az éjszaka zajongóktól.


Előny:

- Nyáron hűvösebb van (nálunk fent is hűvös van.)

- Ha liftes a ház, és a lift elromlik, neked könnyebb a dolgod. De ugyanez igaz akkor is, ha csak lépcsős a ház. Nagybevásárláskor nem kell a sok cuccost sokáig vinned.

- Földszinten lakó példája: kizárta magát a lakásból, és az erkélyen be tudott mászni.


Hirtelen ennyi ugrik be.

21/N

2011. febr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Az én lakásom földszinti, de itt a belvárosi pesti társasházakban pont a földszinti ér kevesebbet! Hidegebb van és sötétebb.
2011. febr. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
10:46-os vagyok. Nem 23 éve cseréltünk ablakot, hanem 3, bocsi :D
2011. febr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%
Én a földszinten lakom, testvérem és a párom negyediken. Télen nálunk kb. 22 fok van, ami szerintem ideális. A 4-en 28-30 fok ahol mindig megfájdul a fejem és nem tudok elaludni.
2011. febr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Amennyi hátránya van, legalább annyi előnye is, és sok esetben ezek még egyeznek is... :-)


Szerintem legjobb, ha abból indulsz ki, hogy kb hány évig akarsz majd abban a bizonyos lakásban lakni. Hogy mennyire vagy sportos, fiatal. Családdal költözöl-e, pl babakocsit kell-e naponta toligálnod. Hasonlók.


Pl én per pillanat egyedül tervezek lakást venni. Nem sportolok, de eléggé sportos életmódot folytatok, azaz nem halnék bele, ha egy elromlott lift miatt naponta emeleteket kellene lépcsőznöm. Kész kihívás lenne számomra egy 10. emeleti lakás! :-) És spórolok, nem szeretnék minél kisebb fűtés számlát, a nyári kánikulát jól tűröm. Nem szeretem a sötét lakást, viszont imádom a szép kilátást. .......... Vagyis képes vagyok lemondani egy földszinti lakás kényelméről, mert számomra az előnyei kevésbé jelentősek.


Ha mondjuk 3 gyerekes családanya lennék, legalább egy csecsemővel, akkor valószínűleg a földszinti lenne a tökéletes! (Rossz liftnél akár 1 emeletet is babakocsit cipelni + még 1-2-3 gyereket + csomagokat... hiába lenne apuka is, hát úgy is sok lenne.)


Így gondold át!

Aztán ha mégsem tetszik egy bizonyos lakás, úgysem veszed meg csak az emeletszáma miatt... :-)

2011. febr. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
(nem tudok írni.... szóval helyesbítés: szeretnék minél kisebb fűtés számlát...) :-)
2011. febr. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!