Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nem értem a villanyszámlámat?...

Nem értem a villanyszámlámat? E-ON? Minden hónapban 16-a magasságában én diktálom be a mérőóra állást. Helyesebben az E-on honlapján küldöm az adatokat. Ez a múlt hónapban is így történt.

Figyelt kérdés
7088kW volt az állás, felírom mindig. Most kijött a számla. 7105kW-tal. Oké, hogy egy évben egyszer leolvassák, annak is aki diktálja, de már novemberben is így jártam. Miért lehet ez? Nem beszélve a felháborító elosztói alapdíjra, ami mostantól minden hónapban +180 Ft-tal emeli a költséget. Annyi tétel, annyi sor, hogy nem is bírom követni. Szénipari szerkezet átalakítás, meg egy pár ilyen baromság, jó nem nagy tételek, de sok kicsi sokra megy.
2009. febr. 9. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

E_ON pécs nekünk havi általány van, leolvassák májusban és az eltérést rendezzük.

Neked csak azért lehet eltérés, mert pl bediktáltad hétfőn, ők meg szerdán leolvasták és azzal számláztak.Nem így volt?

Nézd meg a számlán a dátumokat!!

Illetve telefonálj be, hogy mit számláztak , ha nem is azt írtad.

Pécsi vagy?

Akkor bonyolult lesz a telefonálás, de próbáld meg!

2009. febr. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze, ezt aláírom, hogy egy évben egyszer leolvassák ők is. De ugyanígy jártam novemberben is, akkor hittem azt, hogy biztos 2 nap múlva leolvasták. Ezért nem értem. De most megint leolvasták volna? Nem vagyok pécsi.
2009. febr. 9. 21:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

dehogy olvassák le....

trükköznek !!!!

meg nem számolják el az évi kedvezményt. a mi reklamálásunkra azt mondták, hogy ha nincs a kedvezményes sávban, akkor a másikban van (ami drágább) ...

és hogy nincs olyan nagy különbség !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

agyam megáll !!!!!!!!!!! az én káromra tévedhetnek, és ezt még telefonba is mondják !!!! azt nem rögzítik ???!!!!!

2009. febr. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az ilyen olyan párszáz Ft-os extra költségek eddig is benne voltak a végösszegben, csak nemrég óta kötelező részletezniük.

A számlán rajta kell lennie, hogy az éves leolvasást mikor csinálják. Ellenőrizd, ha ez nem mostanság esedékes, akkor hívd fel őket, mert akkor bizony át akarna vágni.

Sajnos muszáj ellenőrizni, hogy mit számláznak ki. Ha szerinted nem annyi volt a fogyasztás, akkor minden esetben reklamáld meg.

2009. febr. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mivel csak 17kW-tal számláztak többe így még nem foglalkozok vele. Már most látszik, hogy a következő fogyasztásnál jóval kevesebb lesz a kW-om. Ha legközelebb is előfordul, biztos nem hagyom szó nélkül. De akkor sem értem, hogy mi alapján számláztak magasabb mérőóraállást. Nem ilyenkor van az évi leolvasás. Pont ezért választottam, hogy minden hónapban magamnak diktálom be.
2009. febr. 10. 14:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is hasonlóan jártam, (szereztem belső embert...) ő kiderítette nekem, hogy mivel nem dolgozták fel időben a diktálást, így a programjuk autómatikusan becsül mérőállást, és a számla persze abból készül...no comment.
2009. febr. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedvesek, ahelyett, hogy dolgoznának.
2009. febr. 10. 16:17
 8/8 anonim válasza:
Én is most már többször nekifutottam a neten, de mindig ezt írja ki: "A megadott adatot nem sikerült rögzítenünk. Kérjük, hívja telefonos ügyfélszolgálatunkat a megszokott elérhetőségeken, ahol munkatársaink készséggel állnak rendelkezésére." - Nag, gondoltam, megpróbálom sms-ben. - detto ugyanezt a válaszüzentet kaptam, hogy nem sikerült rögzíteni, ezt legalább nem lehet ráfogni a böngészőre. Még mindig nincs vége, felhívtam a telos ügyfélszolgálatot, itt mondták, hogy a szám megváltozott, majd felhívtam a másik számot, itt meg, hogy nem működik átmenetileg a rendszer - A végén már kezdetm kételkedni, hogy ez nem direkt van. - csak nem értem, hogy miért sorsoltak ki három kocsit, hogy népszerűsítsék a netes szolgáltatásukat . . . :-)
2010. szept. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!