Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehetnék iszonyú zajos...

Mit tehetnék iszonyú zajos szomszédaim ellen?

Figyelt kérdés

A felettünk lakó szomszédok nagyon zajosak. Három gyerekük van, állandóan labdáznak, szaladgálnak a lakásban, az anyjuk ordít velük, vagy pedig hagyja, hogy azt csináljanak, amit akarnak. A szülők egyre gyakrabban veszekszenek, éjjel 2-kor is felébredek a kiabálásukra. Hiába szóltunk nekik emiatt, bevágták előttünk az ajtót.

37 hetes terhes vagyok, csak nyugalomra vágyom. Van valami, amivel hatni tudnánk rájuk?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2008. jan. 30. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
szia.szó szerint megfogalmaztad az én problémámat.csak 4 gyerekkel.ráadásul a nyakamon ülnek,ha nincsennek otthon.én már kipróbáltam azt is hogy nagyon hangosra vettük a zenét,mert ha én hallom őket,ők is engem.volt hogy éjjel csörgettem őket telefonon hogy ne tudjanak ők se aludni.mikor említették hogy valaki zaklatja őket telefonon éjjel,közöltem hogy én voltam.kérdeztem hogy ugye milyen rossz ha nem hagynak pihenni?belátták és most kicsit visszafogják magukat.de ha újra kezdik hát én is.azt is mondtam hogy ha nem hagyják abba akkor innen valaki költözni fog.csak mi mind a ketten albérletben vagyunk.így tartanak most hogy szólok a főbérlőnek és kirakják őket.muszály egyébként kicsit nyersnek lenni,mert az ilyenekre csak az hat.sajna csendháborítás kizárva,mert azt bizonyítani kellene.hogy bizonyítsam mi folyik éjjel kettőkor?de mindenképp határozottan lépj fel ellenük.próbálj meg az "amilyen a mosdó olyan a törülköző"elven kezelni a dolgot.amit ők,azt teis!!!majd megunják...
2008. jan. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a választ! Csak sajnos egy gond van vele, hogy nem vagyunk beszélő viszonyban, és ha felkiabálok nekik, mintha meg sem hallanák. De ezentúl ezt sem tehetem, mert hamarosan hárman leszünk, és a picinek nyugalom kell. De nem rossz ötlet, addig, míg nem jön a pici kipróbálom. Köszi!
2008. jan. 31. 13:17
 3/10 anonim ***** válasza:

Hello,

Mi tobbek kozt ezert koltoztunk kertes hazba. Ott nincs falszomszed. Tudom, hogy nem mindenki teheti ezt meg (mi is kolcsont vettunk fel), es azert ott is van zaj, mert ott meg nemelyik ember imadja a kertben uvoltetni a zenet (ami rosszabb, amikor 'duborog' a basszus), szoval minden a szomszedokon mulik. De azt legalabb fel lehet jelenteni csendhaboritasert, mert a kierkezo rendor is hallja, hogy mi folyik ott. Mas kerdes, hogy buntetnek-e vagy sem (annak lenne pedig visszatarto ereje).

Igy hat sajnos csak egyet tudok erteni az elottem szoloval: ha beszelni nem tudsz veluk, akkor probald ertesukre adni olyan zajokkal, amit ok is hallanak, hogy zavar, amit csinalnak (ennek egy hatulutoje van, hogy a tobbi szomszed is hallja, akik mondjuk csendesek).

Esetleg a kozos kepviselon keresztul nem lehet veluk megbeszelni ezt?

2008. febr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A második válaszadónak:

Sajnos nálunk NINCS közös képviselő, de nem is tudna mit tenni velük, ha lenne sem. Ezek olyan emberek, akik nem állnak szóba a szomszédokkal, éppen csak köszönnek.

És sajnos igazad van, hogy a többi szomszédot zavarnám, azt viszont nem szeretném. Júniusban vettük ezt a lakást (hitelre), szóval még ki sem tudnánk költözni, mert az sok macerával járna.

Azért köszönöm a válaszokat, de ha van még valakinek valami ötlete szívesen fogadom.

2008. febr. 1. 15:29
 5/10 anonim válasza:
Kemény dió, engem személyesen is érint,de én sem tudom feltörni. A legtöbb esetben vagy megszoknak, vagy megszöknek. Egy kárpótlásod lehet: ha gyereked lesz, majd ők fognak háborogni a csecsemősírás miatt.
2008. febr. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Hasonló gondokkal küzdünk mi is nap mint nap a párommal, én is terhes vagyok, ráadásul táppénzen így egész nap a kedves szomszédokat hallgathatom. Nálunk sem terjedt el a kommunikáció a szomszédok között, így leginkább színes lapokon "leveleznek" azok akiknek egymással bajuk van. Bár a személyes beszélgetést én személy szerint jobban pártolom, a nyilvános levelezésnek megszégyenítő hatása is lehet. Szerintem próbáld ki, valamilyen kultúrált formában fogalmazd meg a problámádat, és látható helyre tedd ki, a személyre szóló üzenetet!Hátha ez segít és ezzel nem zavarod a körülötted lakó rendes szomszédokat sem, maximum melléd állnak!
2008. febr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak:

Ez egy nagyon jó ötlet, szerintem ki fogom próbálni. Valószínű, hogy sokan mellém fognak állni, mivel nemcsak mi hallgatjuk az állandó ordítozást, hanem minden lakó, ugyanis zeng tőlük a lépcsőház.

Köszi szépen, remélem segíteni fog!

2008. febr. 5. 17:22
 8/10 anonim ***** válasza:
Teljesen kétségbe vagyok én is esve. Most vagyok 22 hetes és a szintén lakáshitelre vett lakásom fölött teljesen beteg emberek laknak, mint Neked. A p..a nekem azt mondta, amikor gondoltam kihasználom a karácsony utáni boldogságos napot, hátha emberbarátibb hangulatban vannak: azt csinálok a lakásomban, amit akarok. Nem tudom ennek mi a neve, civilizálatlan vagy inkább aszociális. Én már utánaérdeklődtem, gyakorlatilag lehetetlen a baba születése előtt eladnom-újat vennem-felújítanom-bankot ügyintéznem. Senki se segít, ez se rendőrségnek se önkormányzatnak nem "ügy". A bútort mindenki akkor tologatja, amikor akarja, ajtót akkor csapkod, amikor akar, éjszaka meg miért gond a fapapucsban járkálás? Zajszintmérés nélkül a jog nem Téged véd. Én pl. nem merek felmenni szólni még egyszer, mert meggyőződésem, hogy pszichés betegség jele, ha valaki szervezett közösségben így jár el szándékosan és tudatosan. Én se merek harcba keveredni velük, Te se tedd, védtelen vagy. Családsegítő szolgálatot nem tudod megkérni, hogy környezettanulmányt meg szülői alkalmasságot vizsgáljanak hivatalból náluk? Gondolom a kérdés beírása óta megszületet a babátok, gratulálok!
2008. márc. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

igen, megszületett.

köszönjük!

2008. márc. 4. 18:06
 10/10 anonim válasza:
Lődd le őket :D
2010. márc. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!