Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Konvektorosok:gázár (gázfogyas...

Konvektorosok:gázár (gázfogyasztás) szempontjából 1. érdemesebb a helyiségekbe a kelleténél kicsit nagyobb konvektorokat venni? 2. És melyik a jobb az öntött vas vagy a lemez konvektor hőleadás/gázfogyasztás szempontjából?

Figyelt kérdés

Vagyis például a nappalimba kellene 2,5 kilowattos,a konyhámba 5 kilowattos stb...

De ha mondjuk a nappaliba 3 kilowattosat veszek,a konyhába meg 5,8 kilowattosat,akkor jobban vagy rosszabbul járok gázfogyasztás szempontjából,mint,ha pont 2,5 kilowattosat és pont 5 kilowattosat vennék? vagy mindegy fogyasztás szempontjából?

Köszi a válaszokat!!!


2011. márc. 7. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem fogyasztásban nem igazán lesz különbség. A nagyobb konvektor bár hamarabb felfűtheti a helyiséget, de több gázzal.

A gázszerelők szerint az öntöttvas konvektorok tartósabbak, nyilván nem égnek szét olyan hamar, mint ha lemezből lenne. Másik nagy előnyük, hogy felfűtés-lehűlés közben nem durrognak. (Nálam a szobákban öntöttvasak vannak, a konyhában van csak lemez.)

2011. márc. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Valahogy én is így gondoltam.

Arról hallottam,hogy az öntöttvas nem pattog,ez rendben is van így.Még nem tudom,milyen legyen,nagyon pénz függő.Bár,ahol alszunk,ott nem lesz konvektor,ott sajnos marad a kandalló egyenlőre.Köszi a választ!

De ha még valaki ír,azt is szívesen veszem!

2011. márc. 8. 10:14
 3/3 anonim válasza:
Sziasztok! Hallottatok a Konvekpro-ról? Segítségével digitális szobatermosztátokkal tudod programozni konvektorod fűtését. Előre beállíthatod, hogy mikor mennyire fűtsön meg pontosan be tudod állítani a szoba hőmérsékletét amit a konvektor tekerőjével ugye nem tudsz. Nekünk nagyon bevált, kb. egynegyed gázszámlát spóroltunk.
2011. dec. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!