Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szeretnék varrni pólót, de...

Szeretnék varrni pólót, de még sosem varrtam semmit. Hol találok tippeket, hogy hogyan is kezdjek neki, mit hogyan érdemes csinálni?

Figyelt kérdés
2008. febr. 5. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán az interneten is találsz valamit ha rákeresel, de ha komolyabban gondolod, van ezzel kapocsolatban könyv (szabáselmélet)vagy könyvtárban van biztos ilyesmi könyv (Szabás-varrás), vagy Burda de abban nem biztos hogy van póló minta. Le is másolhatsz egy pólódat amit vettél, de kell hozzá pici gyakorlat, azért megpróbálhatod nem ördöngősség. Ami fontos: a rugalmas varrást is varró gép!! Már ha rugalmas pólót varrnál. (interlock, de van egyes házi varrógépeken is funkció és talp) Vagy ha még nagyon extra profit is akarsz, akkor fedőző is jól jön! (amivel pl a póló szegélyét tudod felvarrni)
2008. febr. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Volt valamikor a Burda nevu ujsag ,lehet van meg mostis.az ujsagarusoknal nezzed meg !na abba nagyon jo szabasmintak voltak,abbol konnyen meglehet tanulni varrni!

Vagy ha az se tetszik akkor, azt tudom ajanlani ,hogy egy polot ami tetszett valamikor ,azt kifejted es raszabod az uj anyagbol ,es megvarod.Nekem is van varogepem varrni nem igazan tudok komolyabb dolgokat sajnos.A lanyom viszont nekialt egy rossz lepedot adtam neki es azon probalkozott ,ugyhogy mostmar olyan szinten varr ,pl farmer nadragbol miniszoknyat meg ehhez hasonlokat!

Proba szerencse,sok sikert!!

2008. febr. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Ha pesti vagy, nézz el a Vámház körúton levő Burda boltba (a fővám téri csarnok oldalán), ott egy katalógusból válogathatsz, milyen fazonú ruhát akarsz varrni és meg tudod venni a kívánt szabásmintát. Ha jól emlékszem, 7-800 Ft körül vannak, általában 3-4 szabásmintát kapsz egyszerre. Nagyon könnyen használható, érdemes megbízni a mérettáblázatában is. Két kedves, segítőkész hölgy az eladó, kérdezz bátran. Sok sikert!
2008. febr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a Burda újságból tanultam varrni,tanfolyamon,de azt mondom nem egyszerű,aki nem tud szabásmintát olvasni és nincs is segítsége,ne ezzel kezdjen.Én Bp-en a 10dik ker-i Pataky művházba jártam tanfolyamra,olyan 10e ft körül van heti egy alkalom azt hiszem 3óra/alkalom és 12alkalom volt.a kezdő tanfolyammal érdemes kezdeni ,itt szoknyát és nadrágot varrsz-én mindkettőt megcsináltam-ezutánmár lesz egy kicsi rálátásod a szabásmintákra is.Amúgy a Blahánál is van egy burda bolt,ott előző évi magazinokból tudsz válogatni,kb a felébe kerül és ugyan olyan szuper.Az újságosnál megveheted a jelen havit is de közel 800ft,nem éri meg ezzel kezdeni.Ha csak egy sima polót szeretnél varrni ,szerintem is bonts ki egy olyat amit már kiselejteztél és arról másold le a szabásmintát,ha kell változtass,de ne varrd akkor élesben össze,hanem férceld össze és próbáld meg jó e úgy.Jó még amúgy a burda szabás varrás könyv is amit nemrég adtak ki,4000ft,de sztem ehhez is már kell egy kis rálátás,hogy tudj vele mit kezdeni.Szerintem a tanfolyammal kezd ,a neten keress rá.remélem tudtam segíteni kicsit.:)

2008. febr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem,kezdésnek nem a legjobbat választod.A pamuttal elég nehéz dolgozni,arról nem beszélve hogy ehhez már egy nagyon jó varrógép is kell.Szabásmintát találsz a Burdákban,ezek tényleg nagyon jók,ha elolvasod a leírásokat kezdhetsz belöle valamit.Nagy Burda könyvekben kinézheted a modellt,és azt a szabásmintát megveheted 4 méretben.Régi póló alapján nem érdemes kezdeni,mert ezek már elvannak nyúlva,és több bosszúság fog érni varrás és próbálás során,mintha megküzdesz először a szabásmintával.A legfontosabb a pontos szabás!A varrás lépéseit általában leírja,ha betartod a végeredmény lehet egy hordható póló.Ha először nem sikerülne,ne szegje a kedved,gyakorlat teszi a mestert!Sok sikert és kitartást az első munkádhoz!
2008. febr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Sikerult?
2020. nov. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!