Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha saját tulajdonú lakásomba...

Ha saját tulajdonú lakásomba bejelentem az élettrsamat úgy hogy édesanyám (aki a haszonélvező) nem tud róla, lehetséges hogy értesítik? Ha esetleg ki akarom jelenteni akkor az ő (mármint a bejelentett) beleegyezése nélkül is meg tudom tenni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 29. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Ha anyukád a haszonélvező,az ő beleegyezése kell.
2011. márc. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Te nem intézheted el, csak anyukád intézheti el.
2011. márc. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
A haszonélvező tudta nélkül nem jelenthetsz be senkit a lakásba, hiába te vagy a tulajdonos. A bejelentő lapot neki kell aláírnia.
2011. márc. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Olga néni ***** válasza:
71%
A haszonélvezeti jog erősebb, mint a tulajdonjog. A bejelentőt egyébként az összes tulajdonosnak alá kell írni (ha több tulaj van), és az összes haszonélvezőnek is. Sajnos egy frissen lekérdezett tulajdoni lapból mind kiderül (tulajdonosok, haszonélvezők).
2011. márc. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk - Bp. XI. és XX. ker. - elég volt a haszonélvező aláírása a bejelentő lapra.

Lehet (?), hogy máshol mások a szokások, de a lényeg akkor is ugyanaz: a haszonélvező tudta és aláírása nélkül nem lehet senkit bejelenteni a lakásba.

2011. márc. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Olga néni ***** válasza:
41%
Szokások? Rendeletek, törvények szabályozzák az eljárást.
2011. márc. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

lehet, hogy anyukád nem véletlenül ellenezné, hogy bejelentsd az élettársadat a lakásodba.


az én lakásomban nem haszonélvező az édesanyám, de egy ilyen volumenű kérdésben azért illene megkérdezni.

gondolom nem a saját két kis kezeddel dolgoztál meg a pecóért...

2011. márc. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Elintéztem, bejelentettem! Méghozzá simán! Az azért kikötés lesz hogy az eredeti személyije meg lakcímkártyája nálam marad és aláír 1 másik bejelentő lapot, merthogy ha vmi van akkor ezzel simán ki tudom jelenteni :)
2011. ápr. 1. 23:23
 9/9 Olga néni ***** válasza:
78%
Hát, ez elég gáz! csodálkozom, hogy megcsinálták így. Ugyanakkor valakinek a személyi igazolványát, meg a lakcímkártáját magunknál tartani az a személyiségi jogok megsértése. Vagy állampolgári jogoké? Nem tudom, de ez sem egy tiszta eljárás. De hát ez Magyarország...
2011. ápr. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!