Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vennétek olyan házat, amiben...

Vennétek olyan házat, amiben meghalt valaki?

Figyelt kérdés
Lakásvásárlás előtt állunk, mert szeretnénk egy tesót a kislányunknak, de a meglévő családi házunkat "kinőttük". Találtunk egy elképzelésünknek és anyagi lehetőségeinknek megfelelő takaros házikót, csak az az egy tart vissza, hogy tavaly halt meg a tulajdonos / természetes halállal / az egyik szobában. Ettől viszont kiráz a hideg...Nem tudom mit csináljunk, mert tényleg annyira tetszik, de attól tartok, ha a férjem este nem lenne otthon félnék, mégiscsak meghalt ott valaki...
2009. febr. 26. 21:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
98%
Ha alapvetően jó érzések töltenek el a házban, akkor szerintem nyugodtan vegyétek meg. Ha viszont belépsz abba a szobába, és feláll a szőr a hátadon, az nem hiszem, h' elmúlik. Férjed mit szól ehhez?
2009. febr. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Pesten egy régi lakásba se lehetne beköltözni, mert az elműlt 150 év alatt tuti, hogy meghalt a házban valaki. :)

Attól, hogy ott meghaltak nem változik semmi, ha tetszik vedd meg, de ez ne befolyásoljon.

2009. febr. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

:) Szerintem nyugodtan vágj bele, csak alakítsd át a szobát úgy, hogy ne is emlékeztessen még nyomokban sem az eredeti kinézetére. Esetleg ne hálószobafunkciót kapjon, hanem valami olyat, ahol kevés időt töltötök.


Egyébként én sem szerettem nagyanyámhoz járni, mert ott halt meg a nagyapám, de ez még gyerekkoromban történt.


Ha meg belegondolsz, a halál a legtermészetesebb emberi állapot, ugyanúgy az életünk része, mint a születés, az alvás, betegség stb. A keleti kultúrák egy része, no meg az indiánok sem tartanak a haláltól.

2009. febr. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
73%
Rendezd át a szobát. Új tapéta, új parketta/szőnyeg és a szellem eltűnik.
2009. febr. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én is egy olyan házban élek már majdnem 18 éve, ahol szintén meghalt valaki ráadásul felkötötte magát. Kb. 5-6 éves koromban költöztünk oda és ott nőttem fel, soha semmilyen rossz érzésünk ezzel kapcsolatban nem volt. szerintem semmi jelentősége a dolognak.
2009. febr. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen ember volt, aki meghalt. Én költöztem már ilyen lakásba, de - bár előre tudtam hogy meghalt az előző tulaj, egy öreg néni - a lakás szinte kedvesen betessékelt, szinte érezni lehetett a néni kedvességét, mintha még ott lett volna.


Rákérdeztem az eladónál, aki örökölte a lakást, hogy a néni egy jólelkű, aranyos ember volt, aki szívesen látta a vendégeket, nem? Ledöbbent, hogy honnan tudom.


Mondom "sugározzák a falak!" :D


Szerintem a falak, a tárgyak valahogy képesek visszasugározni az érzelmeket, indulatokat, amelyek a közelükben történtek. Talán a kvantumfizikusok választ találnak majd erre, de volt olyan is pl. hogy egy új ismerősünkhöz mentünk páran a 8. kerületben, és annyira éreztem valami szomorúságot, hogy benyögtem: "Srácok basszus, komolyan mondom itt egy temető volt." Mikor megérkeztünk, szóba került, és tényleg, a tulaj tudta, hogy az a környék egy szanált temetőre épült még anno. Pedig halványlila dunsztom sem volt arról, hogy hol mi volt régen.

2009. febr. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Egy féléve vettünk lakást, és abban is felakasztotta magát egy néni, de a lakás az nagyon tetszik. Az egyik ismerősöm is nézte előttünk, és ő pont ezért nem vette meg, mikor mi megvettünk, mondta, hogy már bánja.
2009. febr. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Belülről szinte teljesen átalakítanánk, mert nem tetszik az elrendezése ill. idős nénié volt, mi "fiatalossá" varázsoljuk, tehát az eredeti állapotára rá sem lehet majd ismerni. A férjemet amúgy hidegen hagyja a tény, hogy meghalt ott valaki, csak engem zavart, de azt hiszem emiatt nem mondok le róla...
2009. febr. 27. 21:23
 9/26 anonim ***** válasza:
87%
Egyet értek a tegnap 08:58-kor érkezett válasz írójával! Még annyit tennék hozzá, hogy szerintem is fontos, hogy alaposan át legyen alakítva a ház, illetve léteznek úgynevezett tértisztító eljárások is, amiket érdemes a költözés előtt megcsinálni.
2009. febr. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim válasza:
100%
Mire gondolsz pntosan elöttem válaszoló?
2009. febr. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!