Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Úszó város, repülő város,...

Úszó város, repülő város, Antarktiszon levő város. Technikailag melyiket érdemes kivitelezni?

Figyelt kérdés

Én szerintem az úszó várost érdemesebb, (gondolom azért, mert nagy hajókat már építettünk, attól már nincs messze az úszó város) arra láttam már 'terveket', közülük ezt a 3-at emelném ki:

[link]

[link]

[link]

Szerintetek melyik a jobb megoldás? Vagy lehet más is, csak a jelenlegihez képest másabb, de realisztikus.


2011. ápr. 19. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva az alsó kettőnek semmi köze egy városhoz. A 2. csak egy fura kialakítású hajó. Értelme nem sok van, úgyis megy körbe-körbe az óceánokon. Aki utazni akar luxusszínvonalon az inkább egy óceánjárón teszi megannyi szórakozási lehetőséggel, nem pedig egy apartmanban, szerintem. A 3. megint csak nem egy város. Egy szimpla mobil kikötő, nyaralóhely. Hasonló már van is az egyik korallzátony fölött, ahonnan a turisták könnyen tudnak búvárkodni.

Klasszikus értelemben városokról itt nem beszélhetünk szerintem. Akkor lenne értelme erről beszélni, ha megoldhatóak lennének az infrastrukturális problémák, komplett ellátó rendszer épülne ki, lennének rendes munkahelyek, valamilyen termelő tevékenységet tudnának folytatni. Addig csak nyaralóhelyek maradnak.

2011. ápr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Természetesen, ha tud valaki mást, akkor arról is írhat, nem csak azokról, amiket belinkeltem.
2011. ápr. 20. 23:09
 3/4 anonim ***** válasza:

szerintem egy űrbéli várost(telepet) lenne a legértelemszerűbb. Odakint nincsenek időjárási viszonyok,földrengések,kevésbé öregszik meg az ember ,viszont gáz lenne a mesterséges környezet!

Szerintem a tengerre sem szabad építkezni mert jön egy cunami aztán tsá .

2011. dec. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 GabeReal the Great válasza:
Ha a három közül kell választani, én a repülő városra voksolok! Hogy technikailag kivitelezhető-e? Miért ne lenne az? Persze rengeteg hogyan-ra kell választ találni, pl: hogy marad egyben, és a levegőben, mi hajtja, mekkora legyen, miből legyen? De ha elég ember tenné fel rá az életét, létre lehetne hozni! Persze egy csomó dolgot még fel is kellene találni hozzá! Sajna a relámgyanú elkerülésének okából kifolyólag nem linkelhetem be a készülő sci-fim 0. fejezetét. De abban pont van egy ilyen... A lényeg, hogy szerintem egy repülő város kivitelezhető, de hatalmas összefogás kell hozzá, mert irdatlan összegekről, anyagokról, energiákról, tervekről, munkáról és találmányokról beszélsz, amikor kimondod: Repülő Város!
2012. aug. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!