Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen egér-írtó módszerek...

Milyen egér-írtó módszerek vannak, amik nem mérget alkalmaznak?

Figyelt kérdés

Régi vert falú házunk van, felújítás előtt áll. Valószínűleg a közeli erdőből beköltöztek az egerek a falba (padlásról a gerendák mentén?), lyukat csináltak a szobába, és azóta, hogy észrevettük, csapdákban már 13 egeret megfogtunk. Van egy félgönb alakú, rácsos egérfogó, ebbe belemásznak, és nem tudnak kimenni belőle, és van csapda is (klasszikus), de azt már kikerülik. Nem szeretnénk mérget használni, mert egyrészt kis gyerekeink vannak, másrészt van 3 macskánk is az udvaron, így ha kimegy a mérgezett egér, akkor megehetik.

Előre is köszi a válaszokat!


2009. márc. 16. 12:15
 1/9 anonim válasza:
100%

Hát, én továbbra is a jól bevált egérfogót javasolnám, de hozzáteszem, amíg lyuk van a rendszeren, nem lehet leszámolni velük se fogóval, se méreggel. Mindenképp próbáljátok meg megtalálni a bejáratukat, mert az új jövevények is könnyebben betalálnak, ha volt már egy korábban használt egérbejáró (baromi jó a szaglásuk).

Ezenkívül, ha feltételezhető, hogy valahol, valamelyik helyiségben tartósan fészkelnek a lakásban, akkor pakoljatok ki onnan mindent (MINDENT!) és takarítsátok ki a helyet (mindenképp csukott ajtóknál), aprítsátok miszlikbe a kis mocskokat! :) Üres szobában a legjobb egérfogó a háziállat (kutya vagy macska), viszont ahol tárgyak vannak, nem ajánlott bevetni őket. (Csak azért mondom, mert nekünk már volt olyan, hogy amikor kiürítettük a helyet, nagyon nehéz volt agyoncsapni az egeret. A kutya seperc alatt alkapta! :D)


Miután megvolt a nagytakarítás meg irtás, jobban nyomon követhető, hogy mikor és honnan jönnek be az egerek. Takarítás után már csak a lyukakat kell betömni.


Sok sikert kívánva: egy tapasztalt egérharcos :D

2009. márc. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Én ajánlom az elektromos rovar és rágcsálóriasztót. Nekem bevált. 3500 ft, és változó nm-en használható. Amit én vettem az 200-ig elűzi az egeret. Csak bedugud, és 5 mp-ként villog egy piros pötty. Mióta megvan, azóta nem láttam az udvaron sem.
2009. márc. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Rágcsálófogó ragasztó a legkirályabb! Múltkor kitettem a kazánházba egy darab kartonra ragasztva és 8 egeret fogtam egyetlen éjszaka alatt. Jó, mert nem mászkálnak és hullanak egy itt-ott a mérgezett egerek.
2009. márc. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Nekem ami bevált és elég környezetkímélő módszer egér ellen az a macska:)
2009. márc. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Macska, természetesen!
2009. márc. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Én is a ragasztót használom, bútorok mögé teszem, ha kell, még egy kis finomságot is lehet rátenni csalinak.
2009. márc. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

SZia!


Nekünk is abszolút a ragasztós egérfogó vált be, a hagyományosat egy hétig kerülgette, aztán gazdaboltban vettem egérragasztót és másnap már megvolt a pajti! Arra viszont vigyázni kell h ne legyen semmi a közelében, mert iszonyatosan ragad, és ha véletlen dobnád ki az egeret, nem jó ha hozzáragadsz......egyébként a tuti siker érdekében mi is tettünk a közepébe egy darab hívogató csemegét, de állítólag anélkül is szokott működni!

Sok sikert!

2009. márc. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
62%

Javasolnám a ragaccsal bekent éhes macskát. Tuti hatásos!


:DDD

2009. márc. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
74%

Szerintem az egérlyukat a járatot kell megszüntetni. Púrhab csodákra képes, kislyukon befújod és kitölti a lyukat. Nekünk több tubussal is elfogyott,majd gipsz és festés.

A padláson legalább 3 doboz egérmérget dobjál szét lehetőleg minden sarokba ,mert onnan jönnek általában.Olyan mérget ami vérhígítót tartalmaz 3 nap és látni fogod az egér hulláit vagy az üregben döglenek meg.csukd be a padlás ajtót és a macska nem megy fel.A MI MACSKÁNK NEM ETTE MEG ŐKET .HA MÁR BENT VAN A LAKÁSBA AKKOR A RAGACSOS MÓDSZER A JÓ .HIDD EL EZ BEVÁLT.REMÉLEM SEGÍTETTEM.

2009. márc. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!