Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Új építésű lakásban lakunk....

Új építésű lakásban lakunk. Nagyon nagy a páratartalom, amitől penészednek a falak. Hogy tudnák eltüntetni onnan?

Figyelt kérdés
Kimondottan a penész eltüntetése érdekelne csak.
2008. febr. 19. 08:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
ha nagy a párataralom és azért penészedik lehet kapni olyan kisgépet ami csökkenti a párát. de ha azért penészes mert nincsen lefele szigetelve és vizesek a falak akkor nincs mit tenni, ahogy ilyen mindenféle sprével befujod egy pár nap alat vissza tér. reklamáljatok az építetönél vagy ha albi akkor a tulajnál.
2008. febr. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
95%

én a " penészölő"-t tudom ajánlani, nekem bevált. Zöld flakon, háztartási boltokban kapható.( pl. Baumax) Nagyon erős szaga van, ezért akkor kell használni, mielőtt elmentek otthonról.

Kb. 1000.-Ft. Nekünk bejött.Ezenkívül rengeteget kell szellőztetni, többször, mint egy nem nedves lakásba.Főleg mosás után.

2008. febr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
hazi modszer:egy üre flakonba,ami szoro fejjel van ellatva önts hipot,és higitsd fel vizzel,azt fujd a penészes helyekre,nekem bevàlt!!!1 ora és eltünik a penész.azonkivül minden nap nyisd ki az ablakokat,legalàbb 2 vagy 3 orahosszara,és az is segit,ha melegitöt,(mint a ventillator,csak meleget fuj)bekapcsolod egy idöre.
2008. febr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk is ugyanez a helyzet. Egyik szobában egy sarok nagyon a másikban is egy de az csak picit. Én befújtam Bref-el(ami penészre van) és letöröltem,majd újra befújtam.

Mellette sokat szellőztetünk és vettünk egy Ceresit Stop pára készüléket,ami elég sok vizet gyűjtött már be.

2008. febr. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Mindennap több órát szellőztetek,van a szobában kettő db. Ceresit készülék is,de a penész csak jön és jön.Viszont amit ajánlottatok,feltétlen ki fogom próbálni,remélem segít,mert albi,és a tulaj az egész festést,mindent ránk akar terhelni.
2008. febr. 20. 10:21
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

Nekem a szi-sy nevű penészírtó tökéletesen bevált! Festékboltban vettem. Fél liter 900ft, de az utántöltős olcsóbb és átöntheted szórófejes flakonba.

Csak egyszer kell befújni vele a sarkot, és egy évre le van a gond. Én le sem töröltem csak ráfújtam és kimenekültem a szobából, mert iszonyú szaga van. Pár órát nyitva volt utána az ablak. Másnap még picit érződött, de nem vészes.

A fő, hogy eltűnt a penész! Sok sikert.

2008. febr. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
91%

Szia! A ceresit nálam is bevált, de ha ennek ellenére továbbra is penészedés van, akkor szerintem érdemes lenne megnézni-utánajárni, hogy valóban csak arról van-e szó, hogy párás a lakás!

Ahol régebben laktam, ott bármit csináltunk penészes volt a fal. Aztán kiderült, hogy amikor az előző lakó felújíttatta, és a vízvezetékek is újításra kerültek, az egyik cső rosszul lett 'lezárva'. Azaz a víz folyamatosan szivárgott. Igaz nagyon kis mértékben, ezért is nem vettük észre!


Én még azt is csináltam, hogy azt a sarkot vagy részt, ahol a penész van szabadon hagytam. Elhúztam a szekrényt. Azaz a szekrény nem a falra van rátólva, hanem a fal előtt van kb. 10 cm-el. Így porszívózni is tudsz mögötte! Ne legyen a falra tolva semmi, had szellőzön! Remélem tudtam segíteni!

2008. febr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Szia,

A ceresit egy hatalmas nagy kamú az a mag ami benne van persze vizzé alakul de sz..rt se ér.Lehet kapni a BricoStorbe egy szert 1l/2290 Ft most vettük nemrég és nem hittem a szememnek.Csak le kell fújni, és magától eltűnik.Néhol a fal picit be tud sárgulni de alig észrevehető.És tényleg hihetetlen, mert nálunk fekete penész volt a fürdőbe a nagy pára miatt, hiába szellőztetek állandóan lecsapódik a sarokba és már búrjűnzott fehér kis szmötyik is megjelentek a penészen.Nem fogsz hinni a szemednekVan kisebb kiszerelé is, STHIMMEL STOP a neve nafy zöld flakonbavan.Ja és egy tipp, a mellett lévő másik szerről tárakta a tetejére a fújókát, így megspóroltam hogy külön fújóka fejet vegyek.Sok sikert.

2008. márc. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%
Bocsánat, újra én vagyok, d csak lekell fújni nem szabad letörölni.Magától megöldi az összedet...
2008. márc. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%

Új építésű vagy felújított házaknál jellemző, hogy az építési nedvesség nem tudott kiszáradni. Érthető módon sietünk a beköltözéssel, az építtető is szeretné átadni a lakást, és már csak bent lakva érezzük, hogy nem kellemes a levegő, a ruhák nem száradnak meg, és megdöbbenve tapasztaljuk – ha van erre alkalmas barométerünk – hogy a páratartalom akár a 80%-ot is eléri.

A gyors beköltözés miatti problémát tetézi, hogy az alacsony rezsi érdekében korszerűen építkezünk: jól szigetelő ablakok, a ház falazatának vastag külső szigetelése valóban gazdaságosabbá teszi a fűtést, ugyanakkor az egész épületet párazáró felületek határolják és a pára nem tud távozni.


A magas páratartalom miatt a hidegebb felületeken, ahol a levegő a telítettségi pont alá hűl, a víz kicsapódik, és nedvesség jelenik meg a falakon, jellemzően az épületsarkokban.


A penész-spórák jellemzően a levegőben lebegve terjednek, felületeken megtelepszenek, és kedvező körülmények (nedves, hideg felület) esetén megkezdik élettevékenységüket.


A penész írtása mellett ezért szükséges a nedvességtartalom csökkentése is, különben esetleg visszatér a penész.

Nekünk az elektromos páramentesítő vált be, mikor beköltözéskor 80% felett volt a páratartalom a hónapokig tartó szellőztetés ellenére is. 100m2-es házba elég pár hétig működtetni a páramentesítőt, és lement a páratartalom , melyet utána már sima szellőztetéssel kezelni lehet. A pár hét miatt érdemes inkább bérelni mint venni.

2008. jún. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!