Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyire lehet megszokni az...

Mennyire lehet megszokni az életet egy családi házban, ha mindig lakásban éltél?

Figyelt kérdés
2011. júl. 17. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 perc kellett hozzá.Csend,nyugalom,szomszéd messze,ki lehet menni.Munka viszont több van,hogy szép legyen a kert is.
2011. júl. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ennek is van előnye,annak is. Egyéne válogatja,van aki sose menne lépcsőháziba,van akinek a családiház nem kéne.
2011. júl. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

naja, én sosem tudnám megszokni a kertes házat.

városi panelpatkány vagyok :)


ugyanígy sokan bezárva érzik magukat a panelben.

2011. júl. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Lakásban annyi a mozgástered, h kijössz a szobából és beértél egy konyhába, v fürdőbe. Egy ház alapterületre is nagyobb mozgásteret biztosít, a nyarat pedig szinte végig a kertben tölti az ember! A privát szférád kiterjeszted egy nagyobb területre és ez pótolhatatlan! Kertet csinálhatsz úgy h max. fű és pár dísznövény, sztem a fűnyírásba még senki nem halt bele! Zöld nyugalom szigetét kapsz a téglafalak helyett! Macera a fűtés esetleg még és a problémákat magadnak kell megoldanod, ha adódnak, ennyi!
2011. júl. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én sosem éltem panelban, szóval kertes ház esetén:

- nyáron fűnyírás

- télen hólapátolás

- ha bármi elromlik, eltörik, a vakolat ledől, csőtörés van, stb azt magadnak kell megcsinálnod/csináltatnod.

- a fűtés ha fa vagy vegyestüzelés van akkor macerás mert tüzelőt kell hozatnod, esetleg össze is vágni behordani, a hamut kivinni stb.

- sokkal többet kell takarítanod, készülj fel a jóval gyakoribb porszívózásra, felmosásra

- ha bogárfóbiád van akkor készülj fel, hogy a kis állatok útját nem sok minden állja el ha be akarnak jutni elég egy kis szellőztetés céljából nyitva hagyni az ajtót, tehát sokkal többel fogsz bent találkozni

- külön öröm pl. a beázás ami panel esetén max a fenti szomszédnak köszönhető, na itt ez egy avittosabb tetőnél bármikor bekövetkezhet de egy vihar is tud okozni érdekes javítanivalókat

2011. júl. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
SZerintem fordítva sokkal nehezebben megy.
2011. júl. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Habitustól függ. Ismerek olyat, aki már tíz éve kertes házban él, de előtte negyven évig panelban, nem bírta megszokni. De olyat is ismerek, aki alig várta.

Én három éve panelozom, elmondhatatlanul utálom. Ha minden igaz, még 3-4 év és megint házban lakhatok. A párom panelpatkány típus, eleinte nagyon ellenezte, hogy házunk legyen. De az utóbbi időben már őt is sikerült rávenni, persze hozzájárultak a dologhoz ilyenek is, hogy például köteleztek arra, hogy beengedjünk valami gázszerelőt, aki kidobatta a tűzhelyünk, újra nem volt pénzünk, hónapokig rezsóztunk... igen sokszor elgondoltam, hogy kertes házban ilyen nem történhetett volna. A tűzhelynek amúgy semmi baja nem volt.

Szerintem mindent összevetve panelból kiköltözni könnyebb. Végül is kertes házban is megteheted, hogy nem foglalkozol az udvarral, csak úgyis hamar rákapsz, ilyen szép nyári estéken például a legjobb dolog egy grillpartit tartani kinn lampionokkal meg minden :)

2011. júl. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!