Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hol lehet olcsón virágszirmot...

Hol lehet olcsón virágszirmot kapni (színeset, nem műanyagot) akár nagyobb mennyiségben is?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 1. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mármint élő friss virágszirmot?

Ilyenkor virágbolt, kertészet, virágpiac, de majdnem olyan áron van, mint a száras virág, bár ha ismerős a virágos, akkor olcsón is megkaphatod.

Nyáron az esküvőmre én végigjártam azokat az ismerősöket, ahol tudtam, hogy van rózsa és kértem.

2009. ápr. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Esküvőre kéne nekem is :-) Az asztalokra gondoltam rászórni... Sajnos az ismerőseim mind Pestiek. Bár van nekünk egy telkünk, de ott nincs annyi, amennyi kéne, és esküvő előtt nemsokkal nem hiszem hogy lenne időm lemenni, nem is beszélve arról, h addig hol tartom majd.

Én csak szárítottat láttam egyszer egy helyen, azóta sehol...


Még a virágpiacon is virág árban van? :-(

2009. ápr. 2. 18:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Az infot az a virágos mondta, akinél a menyasszonyi csokrot, a szülőköszöntő csokrokat és a fiúknak a kitűzőt rendeltem. Tőle is kaptam egy rakással, amikor kérdeztem, hogy az mennyi, akkor azt mondta, hogy semennyi, mert olyan rózsákról szedte le, amit már nem tudott volna eladni, mert elkezdett lehullani róluk a szirom. Nekünk csak arra kellett, hogy a koszorúslányok szórják előttem, az asztalokon nem volt a gyerekek miatt, meg nem is mutatott volna jól, mert mécsestartók voltak meg kis kosaras virágok.

Érdemes még a környékbeli virágosokat is megkérdezni, hátha.

2009. ápr. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezt fogom tenni.

Mennyi idővel az esküvő előtt kezdjem a virágosoknál az érdeklődést? Nem várhatok 1 hónapot pl. mert addigra megszárad, amit leszed. Nekem inkább rózsáról kéne... :-)

2009. ápr. 3. 16:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az lenne a megnyugtató, ha már most megkérdezed a virágost, hogy megoldható-e, mennyiért adja, szerinte mikor menj érte, stb.

Nekünk előtte pár napig gyűjtötte a rózsaszirmokat és a nagy nap reggelén mentem érte, addig ő rendesen szellőztette, hűtötte, abszolút nem látszott, hogy nem friss.

2009. ápr. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy így kb mennyibe került? Inkább utcai virágoshoz menjek, vagy rendes virágboltba?
2009. ápr. 6. 19:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Húú. A virágszirmok ingyen voltak, a csokrok, kitűzők árára már nem emlékszem.

Attól függ, hogy milyen csokrot szeretnél. Nekem orchidea is volt a csepp formájú csokromban, a virágos nekem neveltette ívesre. Vagyis már készültek az esküvőmre március óta, pedig a nagy nap júniusban volt. Ha te egy sima, de elegánsabb csokrot szeretnél idényvirágból, akár az utcai árusnál is lehet csináltatni és akkor jóval olcsóbb, persze ha nem mondod, hogy esküvőre lesz. Rengetegen csinálják így.

Mivel másik településen esküdtünk, így az asztali díszvirágokat és a főasztalit egy helyi virágossal köttettem, ha jól emlékszem a kicsik 2500 Ft, a nagy 8eFt körül volt. Volt benne krizantém, orchidea, különleges (legalábbis nekem) zöld és fehér rezgő, valamilyen margaréta féleség és rózsa is.

2009. ápr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!