Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A legegyszerűbb fehér műanyag...

A legegyszerűbb fehér műanyag bejárati ajtót mindegy, hogy kifelé vagy befelé nyílóra szerelik be? Mármint lehet mindkét irányba?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Társasház? Panel? Szerintem ott kötelezően befelé kell nyílnia a bejárati ajtónak. Egyébként úgy sokkal praktikusabb is. Családi háznál viszont, szerintem a tulaj dönti el, hogy Ő hogy szeretné.
2011. szept. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

csak a kocsmaajtó nyílik az utcára, ez alapszabály!

De viccen kívül, tűzveszélyes lenne, ha kifelé nyílna, mivel bárki eltorlaszolhatná, aztán rádgyújthatná a házad...

2011. szept. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor a mi környékünkön mindenki kocsmába lakik :)

Kertes társasház és nem folyosóra nyílik az ajtó, hely szüke miatt nem is lenne jó befelé nyíló.

Az ajtó szempontjából kérdezem, hogy beszerelhető mindkét féle képpen vagy a kefelé nyíló valamiben különbözik a befelé nyílótól.

2011. szept. 13. 14:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Elvileg nincs műszaki akadálya, hogy fordított irányba tebb be a falnyílásba.

Én azért sem tenném, mert akkor kifelé lennének a zsanérok is. Így, hacsak nem valami spéci edzett acél zsanérjaid vannak, bárki egy főrészlappal levágja és már nyitva is van az ajtód. Akkus felxszel egy perc.

2011. szept. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 11:35 vagyok

Nem hagyott nyugodni a dolog, és utánanéztem, nálunk kb 10 ezer Ft-os felárat kérnek a kifelé nyíló bejárati ajtóért (a kétszárnyúért pedig többet). Gondolom az extra felár pont amiatt van, h vmi spéci módon zsanérozzák, nehogy az előttem szóló által említett módon leszerelhessék egy mozdulattal...

Hirtelenjében ezt találtam neten, az árlista végén itt is ott van a felár...

[link]

2011. szept. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Csoresz7 válasza:

Igaz, már régi a kérdés, de úgy gondolom, hogy hozzá kell szólnom...

Nem mindegy, hogy hogy van beépítve....

Létezik befele és kifele nyíló ajtó, és nem a pántolás határozza ezt meg!

Hanem az, hogy melyik oldalról van a panelt, vagy üveget beszorító léc, mivel a lécet egy spaklival, vésővel vagy csavarhúzóval szinte nyom nélkül ki lehet szedni és el lehet távolítani az ajtóbetétet!

2015. dec. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Társasház esetén a lakótérbe nyíló ajtók célszerűen befelé nyílnak, kifelé nyílva balesetveszélyes lehet. Tűz esetén a kifelé nyíló ajtó életet menthet, pl. folyosói bejárati ajtó esetén. Ajtót feltörni nem nagy tudomány, teljesen mindegy a tisztelt betörőnek, hogy hol van a zsanér. Szerintem nem ez a fő szempont, inkább a gyakorlati célszerűséget venném figyelembe.
2022. jan. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!