Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Felfelé nyíló tűztér ajtó a...

Felfelé nyíló tűztér ajtó a kazánon miért jó, vagy miért rossz?

Figyelt kérdés

Üdv!



Van valakinek tapasztalata erről a lemezkazánról?


[link]



Van annak valamilyen előnye,vagy hátránya, hogy a tűztér ajtó felfelé nyílik?



Vagy jobb választás lenne a CONCEPT 3 ?


[link]



Melyik lenne a jobb választás, attól eltekintve, hogy az egyik lemez a másik pedig öntöttvas?



Ez lenne az első tél, hogy vegyestüzeléssel fűtenék.Nincs tapasztalatom.



Kösz


2011. szept. 22. 21:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik kazán megfelelő. Ezt a felülről nyíló tűzteret mondjuk nem tudom elképzelni. Én úgy szoktam fűteni, hogy amikor már ég a kis tűz, elrendezem megfelelően a nagyobb tuskókat rajta, oldalról benyúlva. Felülről viszont ezt nem lehet megcsinálni, pedig a jó levegőzés érdekében fontos. Bár elég dizájnosnak tűnik a Bosch, lehet hogy megoldották valahogy ezt a problémát.

Szóval emiatt a másikra szavaznék, de jobb lenne, ha inkább megnéznéd ezt a Boscht élőben.

Ja és valami olcsóbb helyről vásárolj, a másodiknál ott van az ára és hát az elég magas szerintem ekkora teljesítményhez..

2011. szept. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ugyan ezt a kérdést ugyan ezekkel a linkekkel mintha a napokban olvastam volna valahol máshol is...


Nem tudom mennyibe kerül az a Bosch, gondolom jó drága. Nem biztos, hogy az a csili-vili márkanév megér rajta annyit.

Én két éve vettem kazánt. Akkor én is gondolkoztam egy drágább márkásabb és egy olcsó török öntvény kazán között. Végül az utóbbit választottam anyagi okok miatt. Nem bántam meg, a mai napig teljesen meg vagyok vele elégedve.

Aztán tavaly más okból kifolyólag jártam egy épületgépészeti áruházban. Ha már úgyis ott voltam, megnézegettem a kiállított vegyes kazánokat is. Volt egy olyan, ami minden apró részletében tökéletesen megegyezett az enyémmel. Egyedül a burkolat volt más színűre festve és rá volt ragasztva egy "Buderus" feliratú matrica. Az ára valami kerek 100.000 Ft-tal volt több, mint az enyém matrica nélkül. De gyakorlatilag tök ugyan az a kazán volt.

2011. szept. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!