Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A világos, például bézs...

A világos, például bézs bőrkanapé tényleg nagyon kényes? Véleményetek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 7. 08:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, mihez képest. Egy barna-szürke mintás kanapéhoz képest, amin semmi nem látszik, igen kényes. Tehát takarítani kell. De nem elviselhetetlenül gyakran.

Nekem sárga bőrkanapém van, 3-4 havonta takarítom (kivéve persze ha kiborul valami, mert azt azonnal), ez igénybe vesz pár órát, emellett havonta beolajozom, ami viszont csak 10-15 perc.

Persze attól is függ, mennyire veszitek igénybe, van-e kisgyerek, aki rendszeresen összemaszatolja meg beszalad az udvarról és cipőben ugrál rajta, akkor nyilván többet kell takarítani :)

2011. okt. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
milyen olajjal ápolod havonta? Most készülünk világos bőrkanapét venni. Szövetet nem szeretnénk, mert hát azt még nehezebb tisztítani.
2011. okt. 7. 13:41
 3/6 anonim válasza:
Rózsaszín bőr kanapénk van. Gyerek mellé ideálisabb, mint a szövet, mert lemosható. 3 havonta letisztítom általános tisztítószerrel, áttörlöm szárazra és babaolajjal beolajozom. Porszívózni nem kell, tehát szerintem kicsi gyerek mellett ideális. Én már nem szeretem, mert nyáron nagyon meleg, én meg nem szeretem letakarni. Van egy csodaszerem, mikor kicsik voltak a gyerkőcök, akkor jöttem rá, hogy a popsijukra használt nedves törlőkendő a kanapé bőrét is ugyanolyan szépre törli (a golyóstoll csíkot pl. nyom nélkül:) )
2011. okt. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kedve utolsó, pont tegnap mondták a boltban, ahol megrendeltük a kanapét, hogy a baba popsitörlőkendő tökéletes a bőrkanapéhoz és persze a babaolaj is. Nekünk ez jó, mert pici babánk van :)
2011. okt. 9. 11:37
 5/6 anonim válasza:

Szia!


A fenéktörlő kendő tényleg ideális, de a babaolajra semmi szükség. Gondold el, milyen sokáig ott marad a babád karján is, pedig az igazi élő anyag (bocs a hasonlatért). A bútrobőrön sokkal tovább ott maradna, nem tudnád használni egy hétig. Meg az is fontos, milyen típusú a bútorod bőre: ha fedett (prégelt, 'longlife'), akkor néha sima portörlő ronggyal és spray-vel is tisztíthatod.

Ha natúr bőrt vettél, akkor ott igen meg kell gondolni, mivel nyúlsz hozzá. Meg azon meg fog látszani minden.

Szóval kisgyerek mellé a korrigált bőr sokkal jobb, mint a szövet.

2011. okt. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is.

Milyen popsitörlőkendőt ajánlotok, mert van több fajta? Most nem a márkára gondolok, hanem a típusára. (aloe-vera, sensitíve stb.)

2011. okt. 9. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!