Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem fűt a radiátor?

Miért nem fűt a radiátor?

Figyelt kérdés
Központi fűtés van a házban, a pincében van a kazán, így nincs szükség keringetőre, és eddig minden rendben volt, de most az idei fűtéssel már nem működött a konyhában. Feltöltöttem a tartályt, begyújtottunk és a konyhai radiátor nem fűt, minden légtelenítőt kinyitottunk, a konyhában a másik végénél is a radiátornak, de nem jött semmi :S A termosztát ki van nyitva!
2011. okt. 11. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Fütési szezon elött célszerü átnézetni a fütésrendszert szakemberrel.
2011. okt. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a hőfokszabályzó csapot kell leszedni,és az alatta levő kis szelep van beragadva.Azt meg kell huzogatni és óvatosan a legvégsőkig kihúzni és visszarakni a szabályzót.Utána légteleníteni.Ha sikerült,írj.
2011. okt. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Olvastam már ezt is, de nem volt nyáron elzárva, sose szoktuk elzárni nyáron egyik szabályozót se, egyébként ez a szabályozó , nem olyan mint a többi, mert azok ilyen henger alakúak és többször fordítani kell mire elzárja, de itt csak simán elkel forgatni 90 fokot és már zárja meg nyitja.
2011. okt. 11. 21:03
 4/8 anonim ***** válasza:

De hiába tekergeted a szabályzót,ha ez a szelep be van ragadva.Azt érzékeli a radiátor,hogy el van zárva.

Nem zártad el nyáron,de a meleg behúzta a szelepet és a víz,a vízkő meg bent tartja.Ha nem tudod megcsinálni,hívj valakit,aki ért hozzá.Pedig ennyi az egész baja.Most csinálta nálunk a szerelő.Én sem zártam el.Magától elzáródott.

2011. okt. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen! Intézve lesz, legalább most már tudom, mert gondolkoztam rajta elfordíthattam-e de akkor nem
2011. okt. 13. 14:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Ugye azt írtad, hogy a légtelenítőn nem jött semmi?

Akkor arra nem magyarázat a szelep beragadása (bár ez is előfordulhat ezen kívül) hiszen a visszatérő vezeték nem zár el, nyomásnak kellene lennie a radiátorban.


Inkább azt tudnám elképzelni, hogy a légtelenítő eldugult és nem tudod légteleníteni a radiátort.

Esetleg próbáld meg kinyitni egy picit a légtelenítőt és kocogtasd/ütögesd. Hátha felszakad a dugulása.

2011. okt. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Megoldódott a probléma, a szabályzó ragadt be, két nap próbáltam kocogtatni, csavargatni aztán harmadik nap nagyon kicsit átengedte a meleget, negyedik naptól pedig teljesen jól működik :)
2011. okt. 17. 14:06
 8/8 mangó18 válasza:
Sziasztok! Nekem ugyanez a problémám, és a szerelő is megerősítette, hogy be van ragadva a hőfokszabályozó csap. Mindegyik radiátort megnézte, egy kivételével, és később észrevettem, hogy az nem fűt. Hogyan lehet a hőfokszabályozó csapot kihúzni? Nem mertük leszedni a párommal a hőfokszabályozó csapot, mert nem tudjuk, hogyan kell. Tudna nekem ebben valaki segíteni? Nagyon köszönöm!
2012. okt. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!