Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Radiátor szerelésben szerintem...

Jakuzza kérdése:

Radiátor szerelésben szerintem hibát követtek el nálam. A bejövő cső a a radiátor alján fut be (ezt onnan gondolom, hogy az a melegebb, ha megnyitom a szelepet), míg a kimenő felül, ahol a termo szelep van. Ugye ez így nem stimmel?

Figyelt kérdés
2011. okt. 16. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy szerelési hiba! Be kell szabályozni a rendszert a lényeg hogy egyik radiátorból sem kerülhet melegebb kimenő víz a visszatérőbe! Tehát alulra, mert akkor annál amelyik még nem indult be normálisan, visszafelé keringene!A kazánhoz közelebb lévőket folytani kell , mert ott előbb beindul a keringés. Jó hülyén írtam de valahogy így kell megoldani.
2011. okt. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a baj inkább az szerintem,hogy a szabályozó szelep a felső--azaz a kimenő csőnél van(ott már jóval kisebb lehet véleményem szerint a nyomás),így az szinte szerepét veszti,mert pl a(5-ből) 3-as fokozatig,szinte semmi vízmozgás nem jön létre,tehát a radiátor hideg.
2011. okt. 16. 13:23
 3/4 anonim ***** válasza:

A thermoszelep nem a radiátor hőmérsékletét figyeli, hanem a szobáét. Az én szelepeimen a fokozatok 1:16, 2:18, 3:20, 4:22, 5:24 fok. Tehát 3-as állásban 20 foknál még nem nyit ki, ezért nem is kering a víz a radiátorban.

Ha tényleg az alsó csövön megy be a melegvíz és a felsőn távozik, akkor tényleg fordítva van bekötve, de kerinetős rendszereknél fűtenie kell úgy is!

2011. okt. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ez jó! Semmi gond, van ilyen radiátor típus, alul kettő cső aminek az előremenője felülre a t. Széléhez csatlakozik. (Bal oldali cső) Hidraulikus beszabályozás nem történt. Táblázat alapján az egész lakásra kB. 10 perces munka.
2019. dec. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!