Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Techem költségmegosztók?...

Techem költségmegosztók? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Van valakinek valami tapasztalata a Techem költségmegosztókkal kapcsolatban?

Hogyan alakultak a fűtési számlák? Esetleg hogyan történik az elszámolás?


Tavaly történt a fűtéskorszerűsítés, amikor installálták ezeket a Techem költségmegosztókat a radiátorokra. Eddig a számlát a megszokott általánydíjas rendszer szerint(légköbméter alapján) allította ki a Főtáv.

De az Idei fűtési szezonban már a költségosztok alapjan lesz 60/40%-os arányban (40% általánydíj, 60% költsegosztók alapján.)

Hallottam már rémhíreket, 100E számlákról....

Remélem azért idáignem fajulnak a dolgok:)


Előre köszönöm a válaszokat


2011. okt. 16. 13:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha megteszed azt hogy "használod is " a thermofejet,és veszed minden egyes reggel a fáradtságot és lejjebb veszed amikor elmentek otthonról,illetve nem hagyod nyitva több órákra szellőztetésre az ablakot nyitva, akkor nem fog meglepetés érni a számla kiegyenlítéskor.

Nem szükséges fagyoskodni,csak tudatosan kell használni a termosztatikus radiátor szelepeket.Ennek megértése sokaknak (főleg szociban élt nyugdíjasoknak) nehéz,azaz nem értik hogy miért nem meleg a fűtőtest..(bár a lakásban 25 C° fok van),de MIÉRT NEM MELEG????? huh..ezt hallgatom karbantartóként állandóan a lakótelepen ahol dolgozom.


Azt meg kell érteni hogy a HŐ pénzbe kerül,ugyanúgy mint az elektromosság,vagy víz,vagy gáz. Nem hagyjuk égve a villanyt ha kijövünk a wc-ről,ez ugyanolyan értelmű a távfűtéskor. Ha egyszál alsógatyában már fázunk 23C fokban,olcsóbb felvenni egy nadrágot/pólót,mint feltenni 4-esről 5-re a termofejet.

2011. okt. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem vagyok sokat otthon, ezért általában a 0-son van, éjjel pedig fel viszem a 3-ra.(kb 6-7 órát megy)

A gond az elszámolással van. Úgy tudom évente csak 2x végzik el a költségosztók leolvasását(májusban és decemberben), vagyis útolag korrigálják az elfogyasztott hőt. Ez azt jelentené hogy az elöző szezon fogyasztása alapján történne az elszamólás. Tud erről valaki többet?


Ha úgy van ahogy hallottam, akkor ez gondot jelentene, mivel albérletben vagyok és nem tudom, h az elöző bérlők mennyire pazaroltak a fűtéssel.

2011. okt. 16. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!