Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Licitlakás ügyben tapasztalato...

Licitlakás ügyben tapasztalatok? (lenne pár kérdésem, lent részletezem)

Figyelt kérdés

A barátnőmmel szeretnénk licitálni egy lakásra, és jól jönne némi információ olyan emberektől, akik már jártak hasonló cipőben. A kérdéseim a következők:

Mi az a bánatdíj? és azt visszakapjuk-e, ha nem a miénk a nyerő licit?

Mennyire szokott kb felmenni egy ~1.5MFt kezdőlicitű, mondjuk 30m2 lakás ára?

Ha egy ilyen lakásba beruházok, nem lesz később gond vele, hogy nem akarnak kiköltözni onnan, vagy hasonlók (hiteltartozás?)

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!


2011. okt. 17. 00:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden ingatlan árverezéskor van egy kikiáltási ár. pl 3millió forint

Árverezésnek csak abban az esetben lehetsz aktív licitálója,ha a procedúra előtt a kikiáltási ár 10%-át,ebben az esetben 300 ezer forintot/bánatpénz/ letétbe helyezel. Ha sikerül elnyerned a lakás tulajdonjogát abban az esetben ennek a bánatpénznek az összegét /300 ezer ft/ levonják az általad licitált összegből és ha jól tudom 30 napon belül a fent maradt részt ki kell egyenlítened.

Ha nem neked sikerül a nyertes licitet tenned az árverés végén visszakapod a 300 ezer forintodat.

2011. okt. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor ez végülis "foglaló" a licitálásra.
2011. okt. 17. 12:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Így van, ez a vételi szándék komolyságát jelzi. Nekem az apehos árveréssel van tapasztalatom. Sajnos nem jó...mert minden ingatlannál kiderült valami bukta (sok tulajdonos, benntlakókkal együtti árverezés) etc...

Ha találsz egy megfelelőt, buktatók nélkül akkor szerencsés vagy.

2011. okt. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!