Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűtés-kérdés. Hogy a gazdaságo...

Fűtés-kérdés. Hogy a gazdaságosabb a kazánt üzemeltetni?

Figyelt kérdés

60...vagy 75 fokra állítani a vízhőfokot.

Baxi kombikazán,2soros,80 centi magas radiátorok vannak.


2011. okt. 18. 21:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Alacsony hőmérsékletű kazánról hallottál már? Ha a radiátorok méretezése lehetővé teszi, akkor egyértelmű a válasz.
2011. okt. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem hallottam...ezért kérdezem.
2011. okt. 18. 22:48
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem kondenzációs kazánunk van.

Csak segíteni szeretnék a szüleimnek egy kicsit spórolni,ezért kérdeztem.

2011. okt. 18. 22:53
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Én sem arról írtam.
2011. okt. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A ház hőigényéhez képest minél alacsonyabb hőmérsékleten, hogy minél kevesebbszer kapcsolgasson ki-be a kazán.
2011. okt. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha a beállított vízhőfokkal már nem tudja kifűteni a kazán a házat, mert mondjuk időközben hidegebb lett odakint, akkor lehet kicsit feljebb tekerni. Aztán ha enyhül az idő, visszavenni.

Lényegében ugyan ezt csinálja egy kazánra kapcsolt külső hőérzékelő elektronikája is.

2011. okt. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csak az automatizált, nem neked kell figyelni és tekergetni.
2011. okt. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kísérletbe kezdtem. Naponta 3x írom a gázóra állást.

Konkrétan: Beáttítottam a termosztátot egész nap 19 fokra. Kíváncsi vagyok a két említett vízhőfokkal hogy a spórolósabb.


----Ha alacsonyabb a vízhőfok,az igaz,hogy tovább tart elérni a megadott hőmérsékletet,de azért a modern,lángmodulációs vezérlésű égőfej a kazánban.

2011. okt. 20. 22:36
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

"Csak segíteni szeretnék a szüleimnek egy kicsit spórolni,ezért kérdeztem."


LEGJOBBAN SPÓROLNI, EGY PULÓVERREL TUDSZ!!

(Ez nem vicc.)

2011. okt. 22. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egy nap alatt nem fogsz jelentős fogyasztáskülönbséget mérni. Mivel az eltérés havi szinten is pár százalékos. Annyit pedig a az időjárás is változhat egyik napról a másikra.

Két közel azonos időjárású hónapot tudnál összehasonlítani.

Ott is inkább a leghidegebb hónapokban lesz nagyobb eltérés, mivel akkor intenzívebben van használva a kazán.

Ja, és általában a modern lángmodulációs gázégővel rendelkező kazánokhoz lehet általában külső hőérzékelőt csatlakoztatni. Nyilván nem véletlenül!

2011. okt. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!