Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A hőszabályozást nem tudom a...

A hőszabályozást nem tudom a tekerőjével beállítani, csak gyújtó lángon van a készülék. A szerelő megbuherálhatott valamit. Garanciában nem jön ki, fizetni meg nem tudok. Itt állok a kisgyerekkel egy nem túl meleg szobában! Van ötlet a javításra?

Figyelt kérdés

Fűtésszezon előtt kijött, megtisztitotta és kijebb rajta a hőérzékelőt, hogy ne lobbanjon be mindig a láng amikor a szűk térben a konvektor mögött felmelegszik a levegő. Ez eddig oké, de attól még a hőszabályozást nem tudom a tekerőjével beállítani, csak gyújtó lángon van. Korábban ezzel nem volt gond és azt várná az ember,hogyha szerelőt hívok úgy megy el, hogy jó a fűtésem.

Ha van itt készséges szerelő, aki tud valami titkot, megmondhatná. Köszönöm.


2011. okt. 20. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ezt annak a szerelőnek kell rendbehozni aki csinálta.Azt nem értem felmelegedésre nem lobban be a láng inkább kialszik, hidegre kapcsol be a láng.
2011. okt. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ismerős a téma. Az én szerelőm is ugyan ilyen, vagy még rosszabb. Mert ha telefonon hívom és látja hogy én vagyok, akkor egyszerűen kinyomja a telefont. Vagy csak nem veszi fel, ekkor át van irányítva a titkárnőjéhez, aki felveszi az adatokat és mondja hogy rövidesen visszahív a szerelő. Ami persze soha nem következik be.


De visszatérve a kéréshez, a termosztát tulajdonképen egy kapcsoló. Két vezetéket zár rövidre, ha úgy érzékeli, hogy hideg van. Ezt a két vezetéket kell megnézni, hogy jól van-e bekötve. Esetleg nem csúszott-e ki valamelyik a helyéről.

2011. okt. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
No igen, pontosítanom kell. Szóval hidegebbre kapcsol be, csak valahogy megmaradt bennem, hogy ő azt mondta: szűk a hely a konvektor mögött és "ha elér egy hőfokot" lejebb kapcsolódik. A hőszabályozó= termosztát:) No ez lett arébb elhelyezve. Lehet, ha visszateszem a helyére (készülék mögé) megoldódik a probléma. Végül, megnézném én azt a két vezetéket, de előtte zárjam el a gázt, igaz? :/
2011. okt. 20. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!