Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hol tudhatnánk meg, hogy...

Hol tudhatnánk meg, hogy bejelentette az albérletét a tulaj?

Figyelt kérdés

Albérletben lakok a párommal és azt szeretnék megtudni, hogy a tulaj bejelentette az adóhivatal felé, hogy kivették a lakását.

Amúgy valaki hallott olyat, hogy a tulaj belekötött abba, hogy a függöny nincs elhúzva rendesen a lakásába, amit persze mi bérelünk teljes egészébe!


2011. okt. 21. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
A lakás bérbedaása tavaly óta nem tartozik az engedélyköteles tevékenységek közé,magyarul,az adóhivatalnak nem kell bejelenteni.A bérbeadásból származó jövedelem bevallása is csak az adóév elteltével lesz esedékes,azaz jövő májusig nem kell egy fillért sem bevallania.Úgyhogy teljesen felesleges egy ilyen piti függöny-ügy miatt feljelenteni azt az embert,akinek a jóvoltából van hol laknotok.Abban az esetben,ha nem tetszenek a feltételek,jogotokban áll felmondani a bérleti viszonyt és elköltözni.
2011. okt. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát nem a függöny miatt kérdeztem! Csak érdekesség képen írtam le azt a függönyös sztorit. Köszönöm a felvilágosítást
2011. okt. 21. 21:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Gondolom ha van normális szerződés és kapsz számlát havonta a bérleti díjról, akkor be van/lesz jelentve.

De ha ennyire rossz a viszony, lehet megérné másik albérletet keresni!

2011. okt. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
6%

Nem elég, hogy rendetlenség van nálatok, még pattogsz is?

Vegyél magadnak lakást, ott nem kell függöny az ablakra majd...

Én már kidobtalak volna a pereputtyoddal együtt!!

2011. okt. 24. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Waff ***** válasza:
57%

"az embert,akinek a jóvoltából van hol laknotok" :DDDDD

egyem meg azt a jószándéktól vezérelt szeretettel teli pici szivét :D gondolom nemhogy nem kell fizetni albérleti díjat hanem még ő fizet az albérlőnek....jóvoltából....hát beszarok....

2011. nov. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Rossz a gondolatmeneted,utolsó! Ha nincs kiadó lakás,akkor veszel egyet? Hitelből? Fizeted? És ha nem kapsz hitelt?Beadod a lakásigénylésedet az önkormányzatnak?Hazaköltözöl anyukához?Vagy elnéptelenedett faluba egy düledező elhagyott romba?Ki az erdő szélére sátorba?Vagy csak a játszótéri padra?Aki kiadja a lakását,nem gondolom,hogy elvetemült nyerészkedő,csak,mivel ő már valahogyan megvette (örökölte stb)nyilván nem kívánja ingyen,felebaráti szeretettől vezérelve odaadni használatra senkinek,logikus,hogy pénzt kér érte.Minthogy logikus az is,hogy elvárja,hogy tisztességesen,rendeltetésszerűen,jóhiszeműen használják.
2011. nov. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ez mind és szép és jó! És ebben igazság bőségesen van! de Ha bejön a lakásba, és nem szól, se előtte se utána az még hagyján, de amikor már azt látom, hogy a szépen hajtogatott ruhák amik a szekrénybe vannak össze-vissza vannak és a hivatalos papírok egyik felét itt a másikat meg ott találom, hol ott minden egy helyen volt amikor elmentem és tudom, hogy más nem járhatott rajta kívül a lakásba mert a párommal együtt voltam elutazóba, akkor már csak egy valaki tud bejönni a lakásba! Ráadásul én voltam olyan okos és lefényképeztem azokat a dolgokat amikor ideköltöztem amire ő ráfogta, hogy ez nem a folt nem volt a tapétán, az asztal sarka nem volt ilyen kopott, a szőnyegen nem volt folt. stb, stb, stb.

De az, hogy én kérdeztem valamit és sokan nem arra adnak választ az már kicsit érdekes! Nem a kommentet hanem a válasz kértem :)Szóval, hogy mit miért azt én tudom!

2011. nov. 5. 08:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Valahogy ebből a történetből a bizalom hiányzik.Márpedig valakit a lakásunkba engedni-bizalmi kérdés.Ha már valaki lakik a lakásunkban-mindaddig,míg az ellenkezője be nem bizonyosodik-bízni benne,hogy majd fizet,hogy normálisan használja a lakást-és majd hajlandó önszántából kiköltözni,ha eljön az ideje.Bizalom nélkül ezt nem lehet csinálni.
2011. nov. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!