Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fa vagy műanyag ablak?

Fa vagy műanyag ablak?

Figyelt kérdés
Kinek mik a tapasztalatai ezzel kapcsolatban? Jövőre szeretnénk ablakot cserélni, de nem tudok dönteni. Sógornőmék 4 éves fa ablakairól jön le a festék, de nekem a fa jobban tetszik, a műanyag szinte egyáltalán nem, de az tűnne a jobb választásnak. Szerintetek?
2011. okt. 23. 20:37
 1/10 anonim válasza:
19%
műanyag.egyértelműen.
2011. okt. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
A műanyag olcsóbb, nincs vele gond nem kell felület kezelni az évek során. De ebből sem szabad túl olcsót választani mert fenn áll a veszély hogy huzamosabb használat után évek alatt deformálódhat tekeredhet és akkor nehezebb lesz zárni nyitni . A faablak biztosan szebb ezáltal valamivel drágább is. Hosszútávra érdemes keményfa ablakot választani mivel ez sokkal tartósabb. A faablak 4-5 évente megkívánja a felületkezelést a festést is az állapotmegőrzés szempontjából. Nálunk az egyik ház az teljesen faablakos. Egyszerűen gyönyörű főleg egy szép újra festés után. A másik házunkba meg műanyagot rakattunk mivel kedvező áron tudtuk megvásárolni. Szépen mutat ez is a fehér redőnyökkel szúnyoghálóval. És megspóroljuk a 4-5 évente való festéssel járó herce hurcát.
2011. okt. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi, még valaki? :)
2011. okt. 23. 21:56
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

Németországban most kezdenek visszatérni a fa ablakokhoz a műanyagokról.

Munkatársamék pár éve cseréltették ki a fa ablakaikat műanyagra, azóta elkezdett penészedni a lakás. Ő már bánja, hogy kicseréltette.

2011. okt. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Korábban már volt sok ilyen kérdés. Akkor már le lettem hurrogva, mert a többség a műanyagot favorizálta.

De én műanyagot soha nem tennék be.

A fa természetes anyag, lélegzik, szebb, igényesebb, ha megsérül, javítható, ellentétben a műanyaggal.

Szerintem ne fessétek, hanem lazúrral vonjátok be. Így megmarad a fa természetes mintázata és színe.

Árban ma már szerintem nincs jelentős különbség, ha az ember nem a legolcsóbb, leggagyibb műanyag ablakokkal hasonlítja össze.

2011. okt. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nah, most aztán kész a káosz a fejemben... :)

Én is hallottam ezt a penészedős sztorit a műanyag ablaknál, de a fa meg olyan hamar leamortizálódik. Viszont azt is hallottam, hogy ma már úgy kivitelezik a műanyag ablakokat, hogy jobban "levegőzhessen a ház".

2011. okt. 27. 22:36
 7/10 anonim válasza:
63%
Nekünk már 5éve műanyag az ablakunk s nincs semmi gond vele.
2011. nov. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

"Én is hallottam ezt a penészedős sztorit a műanyag ablaknál, de a fa meg olyan hamar leamortizálódik. Viszont azt is hallottam, hogy ma már úgy kivitelezik a műanyag ablakokat, hogy jobban "levegőzhessen a ház"."


A penészedés nem elsősorban attól van, hogy műanyag az ablak anyaga, hanem attól, hogy a tok és a szárny közti hézag légmentesen van tömítve, megszűnik a filtráció (természetes légcsere), és a pára csak a falakon keresztül tud távozni, ahol lehűlve kicsapódik. A vizes falat meg imádják a penészgombák. Ettől függetlenül a légtömített ablakoknak van létjogosultságuk: olyan új építésű házakban, ahol gépi szellőzés működik. De egy hagyományos gerébtokos ablak helyett csak úgy betenni, és nem biztosítani a kellő légcserét, annak nem látom sok értelmét.

Mi asztalossal csináltattunk pallótokos fa nyílászárókat, egy belső, korszerű hőszigetelő üvegezésű szárnnyal, és egy külső lamellás zsalugáterrel. A tok és szárny közti hézagot nem tömítettük le, hagytunk természetes szellőzést.

2011. nov. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Hungy ***** válasza:
50%

Tudnék róla sokat írni, de inkább olvasd el ezt a cikket:

[link]


Összehasonlítja a műanyagot és a fát, valamint tanácsot ad arra, hogy milyen szempontokat kéne figyelembe venni nyílászáró vásárláskor.

2011. nov. 4. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
A 8. válaszadónak igaza van. A fa ablak pont úgy viselkedik szellőzés szempontjából, mint a műanyag. Aki nem hiszi, kérje el az ablak légzárási osztályba való besorolását. 3. de inkább 4. osztály lesz. ( Ha nem tudja az eladó, vagy nem akarja megmondani, ne vegyél tőle ablakot) Ezeken az ablakokon nem jut be semmi friss levegő. Ezért a németeknél létezik a DIN 1946-6 előírja a nedvesedés elleni szellőzés kötelező megvalósítását (Feuchteschutzlüftung). Annyi rejtett ablakszellőzőt kell tenni az ablakokba, amennyit ez a szabvány előír. Megfelelő lesz a páratartalom és nem lesz penész. Ez a szellőző rendelkezik a nyomás változására azonnal reagáló lamellákkal és így egyenletes finom szellőzést biztosít. Pontosan lehet tudni, mennyi a szellőzés. Egyszerű, könnyen kivitelezhető és nagyon pénztárca barát megoldás.
2021. dec. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!