Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerülne ez a tetőtéri...

Mennyibe kerülne ez a tetőtéri lakás? (bőv. Lennt)

Figyelt kérdés

A ház szüleim tulajdona, a padlásra szeretnék elvonulni kicsit, és ott élni elkövetkezendő egyetemi éveim alatt, mivel lent már kicsit szűkösen vagyunk.

rendelkezésre álló terület: 16m2

elhelyezkedése: konyha fölött

alap: beton

falak: tégla, vakolat még nincsen, a tető gerendái még látszanak

Mivel a padlás egy részéből lenne "levágva" ez a 16m2 így az egyik falat még pótolni kellene téglával, hogy zárt teret kapjunk. Pontos magasságot nem tudok.

Ebből a 16m2-ből szeretnék levágni egy keveset fürdőszobának(zuhanytálca, extra pici kézmosó, wc)

Vizet, gázt be kellene vezetni. Villany van.


2011. okt. 29. 22:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia, a vizesblokk kialakítása igencsak megdobja majd. Én a helyedben csak szobát csinálnék föntre.


Konyhát nem írtál, akkor a zuhany meg a wc-kézmosó miatt nem éri meg szerintem.


Burkolás, hőszigetelés, falhúzás, fajanszok, csempe, vízvezetékek, gázszerelés.. hááát... Millió alatt szerintem nincs meg.


Fűtés hogy gáz? Cirkó vagy konvektorok vannak?

Az ár még nagyban függ attól is, hogy ti magatok milyen munkákat tudtok megcsinálni a felsoroltakból, mert ott nyilván csak anyagköltséggel kell számolni.


Ha mindent szakember csinál, akkor 1 millió felett lesz, az biztos.

2011. okt. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

:S

Köszi szépen a gyors választ! Nem gondoltam volna, hogy ilyen sokba kerül 16m2. Egyébkén vegyes tüzelés(fa, papír) és gázkazán van nálunk. Igen a víz az biztos megdobná, csak mégis kényelmesebb lenne.

Ez a pici változás pedig rengeteg pénzt emészt fel...:S

Úgy látom ki kellene találnom valami más megoldást.

De nagyon szépen köszönöm!

2011. okt. 30. 07:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs mit! :) Esetleg érdemes szétnézni, hátha van az utcátokban egy nyugdíjazott, de még aktív víz-gáz fűtésszererelő, és tőle ajánlatot kérni.


De az a baj, hogy még akkor is a hőszigetelés, gipszkarton, tapéta, festék, hideg-meleg burkolat, nyílászáró, elég húzós.. :(

2011. okt. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!